کد خبر: ۵۶۹۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
فرماندار شیراز:
فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به ریزش بخشی از کوه در منطقه مسکونی بلوار جمهوری اسلامی این شهر گفت: شهرداری مکلف شده ساختمان هایی را که در این محدوده در معرض خطر قرار دارند، تخلیه و این منطقه را ایمن سازی کند.

ساختمان های در معرض خطر بلوار جمهوری شیراز تخلیه می شوندبه گزارش ستاره شیراز ؛ حیدر عالیشوندی افزود: همچنین شهرداری شیراز مکلف است برای جلوگیری از بروز هر گونه حادثه و تا رفع کامل خطر، آب، برق و گاز ساختمان هایی که در محدوده یاد شده و در معرض خطر قرار دارند، قطع کند.
وی بیان داشت: با توجه به بازدید میدانی که در عصر سه شنبه (بیست و ششم تیرماه) از منطقه وقوع ریزش کوه صورت گرفت، عدم رعایت اصول فنی و ایمنی در احداث ساختمان هایی که در این محدوده دچار خسارت شده اند، مشاهده شد.
عالیشوندی گفت: با دستور دادستان دادگاه انقلاب، عملیات ایمن سازی و رفع خطر در این محدوده در حال انجام است و برخورد با متخلفان نیز در دستور کار دادگستری این استان قرار گرفته است.
او بیان کرد: همچنین با هماهنگی ستاد مدیریت بحران نسبت به مستند نگاری، ایمن سازی و ایجاد حریم حفاظتی ریزش و رانش کوه در بلوار جمهوری اسلامی شیراز اقدام شده است.
فرماندار شیراز ادامه داد: علت دقیق این حادثه از سوی متخصصان سازمان نظام مهندسی ساختمان و چند نفر از استادان دانشگاه شیراز، در حال بررسی است.
عالیشوندی گفت: افزون بر این علت وقوع این حادثه از طریق اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی فارس نیز در دست پیگیری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: شهرستان شیراز با جمعیتی حدود 2 میلیون نفر، 40 درصد جمعیت استان فارس را در خود جای داده و بخش عظیمی از مسایل و مشکلات بحرانی در این شهرستان رخ می دهد داد به همین سبب مدیریت بحران در این کلانشهر همواره باید در آمادگی کامل باشند.
فرماندار شیراز افزود: در سال جاری میزان آتش سوزی در عرصه منابع طبیعی کوهستان ها و مناطق حفاظت شده به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی، زیاد بوده و تا کنون 60 مورد عملیات اطفای حریق توسط تیم مدیریت بحران این شهرستان انجام شده است.
وی، موفقیت در زمان های بحرانی را مستلزم مدیریت جامع شهری دانست و گفت: دستگاه های ذی ربط باید به همت و همکاری سازمان های مردمی در زمان وقوع حوادث به کمک مردم بشتابند.

** برای صدور پروانه ساختمانی در حاشیه کوهستان ها دقت شود
رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز نیز در حاشیه بازدید از منطقه بلوار جمهوری اسلامی شیراز که ریزش کوه در آن رخ داده به خبرنگاران گفت: به نظر می رسد برای صدور پروانه ساختمانی در این منطقه دقت کافی اعمال نشده است.
احمد تنوری افزود: باید عملکرد ناظران و مجریان ساختمانی در خصوص عمل به وظایفشان در این منطقه مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا چنانچه قصوری رخ داده، با آنها برخورد قانونی شود.
بخشی از دامنه کوه واقع در بلوار جمهوری اسلامی شیراز که در انتهای خیابان کوهستان و در حوزه منطقه یک شهرداری این شهر واقع شده، عصر روز سه شنبه (بیست و ششم تیرماه) ریزش کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی