کد خبر: ۵۶۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: آب توزیع شده برای شهروندان این کلانشهر طی 26 روز در تیر 97 نسبت به مدت مشابه پارسال 4.4 درصد بیشتر بوده است.

آب بیشتری را برای شیرازی ها در26 روز تابستان 97 توزیع کردندبه گزارش ستاره شیراز ؛ مهندس الله بخش نظر پور اظهار داشت : تولید 26 روزه آب در تیر ماه سال گذشته در کلان شهر شیراز حدود 12 میلیون لیتر بود در حالی که امسال در این مدت بیش از 12 میلیون و 532 لیتر آب در شبکه توزیع شده است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز افزود: تولید و مصرف آب در یک شبانه روز در تیر ماه سال قبل حدود 489 متر مکعب بود که این میزان در تیر ماه امسال بیش از 501 هزار متر مکعب است.
وی روند افزایشی مصرف آب در تیر ماه را نگران کننده دانست و گفت : این افزایش مصرف در حالی است که در تیر و مرداد ماه امسال شیراز با 13 هزار متر مکعب کمبود آب مواجه است.
نظرپور خواستار توجه بیشتر به فرهنگ بهینه مصرف آب و صرفه جویی بیشتر شد و گفت: تداوم خشکسالی و کم بارشی در استان فارس و شیراز و کاهش منابع آبی جدی است و لازم است خانواده ها با فرهنگ سازی بیشتر به پیام های هشدار دهنده بیشتر توجه کنند.
همچنین بر اساس آمارهای موجود تیر ماه سال قبل تزریق آب به شبکه توزیع در شیراز 5 هزار و 600 لیتر در ثانیه بوده که این میزان در روزهای گذشته به 5 هزار و 800 لیتر افزایش یافته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی