کد خبر: ۵۶۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۸
جلسه عصر دوشنبه شورای اسلامی شهر شیراز مصوبه ای داشت که بر اساس آن امسال 400 دستگاه اتوبوس شهری از محل فروش اوراق مشارکت اسلامی خریداری می شود.

400 دستگاه اتوبوس شهری برای شیراز خریداری می شودبه گزارش ستاره شیراز ؛  لایحه‌ شهرداری شیراز برای انتشار اوراق مشارکت مالی اسلامی برای خرید 300 دستگاه اتوبوس تک کابین، 50 دستگاه اتوبوس دوکابین و 50 اتوبوس برقی، عصر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز به تصویب رسید.
فرایند تجهیز ناوگان حمل و نقل شهری شیراز در این چارچوب با همکاری دولت و شهرداری این کلانشهر صورت می گیرد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در سخنانی در صحن علنی این شورا گفت: بر اساس این لایحه با انتشار مبلغ سه هزار و 300 میلیارد ریال اوراق مشارکت توسط شهرداری با باز پرداخت 50درصد از اصل و سود توسط شهرداری به استناد قانون بودجه 97 کشور موافقت شد.
نواب قائدی افزود: مابقی سود این اوراق توسط دولت و از محل تکالیف بودجه 97 کشور تضمین و پرداخت می شود.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز درباره اتوبوس‌های خریداری شده در سال 96 نیز اظهار داشت: شهرداری شیراز به منظور تجهیز ناوگان اتوبوسرانی، اقدام به خرید 186 دستگاه اتوبوس از شرکت ایران خودرو در سال گذشته کرده است.
عضو شورای شهر شیراز اظهار داشت: این تعداد اتوبوس به دلیل تاخیر در پرداخت تاکنون در پارکینگ ایران خودرو معطل شماره گذاری مانده است.
وی اضافه کرد: براساس توافق انجام شده از 74 میلیارد تومان بدهی شهرداری به شرکت ایران خودرو، 26میلیارد تومان به صورت نقدی و مابقی تاپایان سال پرداخت می شود و بزودی این شرکت همه اتوبوسها را به شهرداری شیراز تحویل خواهد داد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی