کد خبر: ۵۶۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: آتش سوزی که در عرصه منابع طبیعی کوه برز در شهرستان فیروزآباد رخ داد بعد از سه روز تلاش نیروهای امدادی، ارتش و مردم به طور کامل مهار شد.

آتش سوزی در منابع طبیعی فیروزآباد مهار شدمهرزاد بوستانی افزود: این آتش سوزی که از روز شنبه (بیست و سوم تیرماه) آغاز شد در مرحله اول دیروز (یکشنبه) مهار شد اما به سبب بقایای درختان نیمه سوخته این حریق از نو شعله ور شد.
وی ادامه داد: این آتش سوزی صبح امروز (دوشنبه) با همکاری نیروهای منابع طبیعی، ارتش، هلال احمر، بسیج و مردم محلی به صورت کامل مهار شد و هم اینک این نیروها در حال پاکسازی منطقه هستند.
بوستانی ادامه داد: علت این آتش سوزی و میزان خسارت هایی که این حریق برجا گذاشته هنوز مشخص نیست و این کار از طریق تصاویر ماهواره ای و پس از بررسی های دقیق تر امکان پذیر است و ظرف روزهای آینده دلیل بروز این حریق و میزان زیان های ناشی از آن اعلام خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز آتش سوزی امر مهمی است که باید اطلاع رسانی درستی در این باره در جامعه انجام شود تا شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم و مردم نیز ضروری است در حفظ عرصه های منابع طبیعی که سرمایه ای ملی است دقت کافی داشته باشند.
شهرستان فیروزآباد در فاصله 93 کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی