کد خبر: ۵۶۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
راهکارهای حل مشکلات بوجود آمده ناشی از قطع برق چراغ های راهنمایی و رانندگی با حضور اعضا و مسئولان شورا و شهرداری، رئیس پلیس راهور و مدیران شرکت توزیع نیروی برق شیراز بررسی و نوید حل این مشکل داده شد.

نوید حل مشکل چراغ های راهنمای شیراز در زمان خاموشی داده شدبه گزارش ستاره شیراز ؛ رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ و نقل شورای شهر شیراز یکشنبه در این جلسه گفت: لازم است کمیته‌ ای چهار نفره متشکل از نمایندگان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، پلیس راهور، شرکت توزیع نیروی برق و اعضای شورای شهر شیراز سریعا تشکیل و در خصوص جلوگیری از مشکلات ناشی از قطع برق در چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در تقاطعات اصلی این شهر تصمیم گیری و اقدام لازم صورت پذیرد.
نواب قائدی در ادامه گفت: مقرر شده کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا ظرف مدت یک هفته راهکارهای عملی صرفه جویی در مصرف برق ساختمان‌های شهرداری را در قالب دفترچه ای تهیه و به شهرداری ارسال کند تا اقدام فوری در این خصوص انجام شود.
وی ادامه داد: 40 درصد مصرف انرژی مربوط به ساختمان‌ها است که با مدیریت آن می توان از شرایط بحرانی کنونی عبور کرد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: حدود یک میلیون مشترک برق در شهر شیراز وجود دارد که اگر هر کدام از این مشترکین تنها 10 درصد در مصرف برق صرفه جویی کنند مشکلات رفع و هرگز دچار قطعی نخواهیم شد.
قائدی با اشاره به شکایت برخی‌ شهروندان مبنی بر عدم اعلام زمان قطعی برق گفت: لازم است برنامه زمان‌بندی دقیق در خصوص تعمیرات و قطعی برق به شهروندان شیرازی اعلام شود.
وی با اشاره به حضور بیماران نیازمند اکسیژن در برخی منازل سطح شهر، گفت: با قطع برق جان این بیماران در معرض خطر قرار می گیرد که با بهینه مصرف کردن می توان به این بیماران نیز کمک کرد.
نایب رئیس شورای شهر شیراز نیز در ادامه این جلسه گفت: با یک همکاری و تلاش همه جانبه شورای شهر، شهرداری و اداره برق شیراز مشکل چراغ راهنمایی رانندگی در هنگام قطعی برق برای همیشه رفع می‌شود.
ابراهیم صبوری اعلام آمار چراغهای راهنمایی رانندگی در تقاطع‌های خاص و حساس را خواستار شد و گفت: با شناسایی این مناطق، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز می تواند با برآورد قیمت در بحث خورشیدی شدن مصرف برق چراغ های راهنمایی و رانندگی در مسیر حل ترافیک در هنگام قطع برق اقدام کند.
صبوری افزود: در راستای مدیریت بحران در زمان کنونی باید با ارائه جدول زمانبندی، پلیس و نیروهای امنیتی هرچه سریعتر در زمان های قطع برق در محل استقرار داشته باشند.
وی خواستار ارائه طرح های مشوق برای ساختمانهای در حال ساخت شد و گفت: شهرداری شیراز می تواند برای انبوه سازانی که سقف‌های مجموعه های مسکونی را به یک نیروگاه خورشیدی کوچک تبدیل کنند تخفیف عوارض در نظر بگیرد.
قطعی نوبت بندی شده برق در شهر شیراز همزمان با دیگر نقاط کشور مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است که خاموشی چراغ های راهنمایی و رانندگی و بروز مشکل در آمد و شد خودروها از جمله آنها است. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی