کد خبر: ۵۶۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به کشف پنج هزار سیم کارت با هویت جعلی فعال در این استان گفت: از این سیم کارت ها اغلب برای کلاهبرداری و تخلف استفاده می شد.

پنج هزار سیم کارت جعلی فعال در فارس کشف شدبه گزارش ستاره شیراز ؛سردار سرتیپ دوم احمدعلی گودرزی یکشنبه در نشست خبری افزود: در پی وصول شکایت های فراوان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی،توهین ،افترا و برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی مردم، این موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتای استان قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه در ادامه بررسی این پرونده ها مشخص شد که در همه آنها متهمان از سیم کارت های جعلی و بدون هویت استفاده کرده اند،بیان کرد: در بررسی های تکمیلی مشخص شد که فردی سیمکارت های تلفن همراه را بصورت جعلی با هویت غیرواقعی و بنام اتباع کشورهای بیگانه از جمله پاکستان فعال کرده و این سیم کارت های فعال شده را در بازار سراسر کشور بفروش می رساند.
گودرزی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات کارآگاهان پلیس به این نتیجه رسیدند که سیم کارت های فعال در یکی از خیابان های شیراز به صورت عمده توزیع می شود که در نهایت با اقدامات اطلاعاتی، توزیع کننده این سیم کارت ها در این شهر شناسایی و دستگیر و در بازدید از خودرو و منزل وی پنج هزار سیم کارت با هویت های جعلی کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه این فرد با همکاری یک متهم سابقه دار اقدام به تاسیس شرکتی در شهرستان فسا کرده که با نام این شرکت نیز تقاضای خرید هشت هزار سیم کارت کرد، گفت: متاسفانه این متهم موفق به فروش سه هزار سیمکارت فعال با هویت جعلی در بازار شده که بعضی از این سیمکارت ها تا 200 هزار تومان بفروش رسیده است.
وی با اشاره به اینکه این سیمکارت ها بعد از دو ماه بصورت خودکار می سوخته و صرفا برای انجام جرم از آنها استفاده می شده، افزود: در ماه های گذشته یکی از مسئولان ارشد کشور نیز با استفاده از این سیمکارت ها تهدید شده است.

** کلاهبرداری سکه ای
گودرزی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: کلاهبرداری در روزهای گذشته در فارس کشف شده که در این پرونده متهمان به بهانه خرید و فروش سکه در فضای مجازی از یک شهروند 25 میلیارد ریال کلاهبرداری کردند که در این رابطه مشخص شد سرکرده این باند شخصی به نام (و-م) معروف به ملا است که به نام سلطان سکه در تهران دستگیر شده است.
وی بیان کرد: عوامل این پرونده با پرونده سلطان سکه در تهران در ارتباط بوده اند به گونه ای که متهمان در استان فارس اغلب در فضای مجازی اقدام به تخلف می کردند درحالی که در تهران بصورت واقعی تخلفات خود را انجام می داده اند.

**جیب برهای دعوایی
فرمانده انتظامی استان فارس همچنین گفت:اعضای باند جیب بر در شیراز دستگیر شدند که از این باند 300 فقره جیب بری به وسیله موتورسیکلت کشف شد که در این پرونده متهمان با زدن تهمت هایی به عابرین پیاده از جمله ایجاد مزاحمت برای نوامیس و ... دعوایی صوری به راه می انداختند و در این بین از افراد جیب بری می کردند که در این ارتباط تاکنون 94 مالباخته شناسایی شده اند.
وی ادامه داد: این سارقان از سال 94 تاکنون اقدام به جیب بری در شیراز کرده اند و در هنگام دستگیری شش دستگاه گوشی و مبلغی پول از آنها کشف و ضبط شد.
وی بیان کرد: استان فارس در سال های 93 و 94 رتبه سوم کشور را به لحاظ تعداد سرقت در کل کشور دارا بود که در سه ماه اول سال جاری رتبه این استان در کشور به 9 ارتقا پیدا کرده و جرائم خشن در فارس نظیر سرقت از بانک و... نیز کاهش محسوسی داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی