کد خبر: ۵۶۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
شهروند ساکن برازجان که با شعار 'اهدای عضو، اهدای زندگی' از این شهر واقع در استان بوشهر به صورت پیاده راهی دیگر نقاط کشور شده است، به شیراز رسید.

مبلغ اهدای عضو به شیراز رسیدبه گزارش ستاره شیراز ؛ امساعیل مسیح گل افزود: هدف من از این سفرطولانی ترویج اقدام نیک اندیشانه اهدای عضو است و قصد دارم در طول مسیر حرکت، افراد را ترغیب کنم تا با اهدای عضو عزیزان خود زندگی جدیدی را به نیازمندان دریافت عضو ببخشند.
این شهروند 35 ساله که دارای تحصیلات در مقطع کارشناسی روابط عمومی است، اظهار داشت: این سفر را از تاریخ 13 تیرماه از برازجان را با پای پیاده آغاز کرده ام و بنا بر برنامه ریزی، پس از گذشت 35 روز و گذر از شهرهای مرودشت، آباده، اصفهان و قم به تهران خواهم رسید.
وی گفت: در دو سال گذشته نیز با دوچرخه سفرهایی از بوشهر تا تهران تحت عنوان شعار کتاب و کتابخوانی و همچنین مبارزه با مواد مخدر داشته ام که مورد استقبال خوب مردم و مسئولان قرار گرفت.
مسیح گل ادامه داد: توصیه من به خانواده هایی که امکان اهدای اعضای بدن عزیزان خود را دارند، این است که با مشارکت در این اقدام نیک اندیشانه با خدا معامله کنند و ثواب اخروی را برای خودشان ذخیره کنند.
وی گفت: سالانه هشت تا 10 هزار نفر از هموطنان در اثر مرگ مغزی از دست می روند و در این میان، تعداد اندکی از خانواده ها اجازه می دهند تا اعضای عزیزانشان به افراد نیازمند اهدا شود درصورتی که هر مرگ مغزی می تواند به هشت نفر حیات دوباره ببخشد.
این شهروند اهل استان بوشهر گفت: افرادی که قصد دارند نسبت به اهدای عضو اقدام نمایند می توانند کد #3432*3* را در تلفن همراه خود شماره گیری کنند تا کارت اهدای عضو به نشانی آنها ارسال شود.
وی با اشاره به برخی حمایت هایی که از شبکه بهداشت شهرستان دشتستان و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از حرکت ترویجی وی در شهرهای کشور صورت گرفته است، گفت: بخشی از هزینه های سفر را نیز خودم متقبل شده ام.
مسیح گل ابراز امیدواری کرد که در این سفر بتواند با وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملاقاتی داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی