کد خبر: ۵۶۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
دولت سعودی نسبت به آنچه مزاحمت قایق‌های ایرانی در مناطق و سکو‌های نفتی این کشور در آب‌های منطقه‌ای خود در خلیج فارس خواند به سازمان ملل متحد اعتراض کرد. خبرگزاری دولتی عربستان به نقل از 'عبدالله بن یحیی المعلمی' نماینده دایم عربستان در سازمان ملل اعلام کرد که با وجود یادداشت‌های اعتراضی به جمهوری اسلامی ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد این رویه همچنان ادامه دارد.

ادعای سعودی‌: قایق‌های ایرانی در مناطق و سکو‌های نفتی ما مزاحمت ایجاد می‌کننددولت سعودی نسبت به آنچه مزاحمت قایق‌های ایرانی در مناطق و سکو‌های نفتی این کشور در آب‌های منطقه‌ای خود در خلیج فارس خواند به سازمان ملل متحد اعتراض کرد.

به گزارش ستاره شیراز، خبرگزاری دولتی عربستان به نقل از 'عبدالله بن یحیی المعلمی' نماینده دایم عربستان در سازمان ملل اعلام کرد که با وجود یادداشت‌های اعتراضی به جمهوری اسلامی ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد این رویه همچنان ادامه دارد.
وی مدعی شد: تعرض قایق‌های ایرانی به مناطق و سکو‌های نفتی عربستان در داخل آب‌های منطقه‌ای و مناطق اقتصادی این کشور صورت می‌گیرد.
نماینده عربستان ادعا کرد که از دید این کشور ایران مسئول هرگونه ضرری است که از این اقدامات ناشی می‌شود.
ادعای عربستان سعودی درحالی مطرح می‌شود که ریاض براساس گزارش‌های نهاد‌های بین المللی و حقوق بشری یکی از ناقضان اصلی تعهدات بین المللی است.
تجاوز عربستان سعودی و ائتلاف به رهبری این کشور به یمن و نقض حریم آبی این کشور از سوی این ائتلاف از مواردی است که حاکی از نقض تعهدات بین المللی عربستان و متحدانش است.
ادعای مقام‌های عربستان در حالی است که این کشور بار‌ها با حمله به قایق‌های ماهیگیری ایرانی در خلیج فارس موجب کشته یا زخمی شدن تعدادی از هموطنانمان شده است.
وارد شدن قایق‌های ماهیگیری به آب‌های منطقه‌ای سایر کشور‌ها از حوادث معمول در آبراه‌هایی است که بین دو یا چند کشور مشترک است، اما سعودی‌ها این اقدامات سهوی را هم با گلوله پاسخ داده اند.

منبع: ایرنا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی