کد خبر: ۵۶۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس گفت:امسال وضعیت عبور از تابستان سخت تر از سال گذشته است زیرا امسال تقاضا برای مصرف برق افزایش و تولید نیروگاه های برق آبی کاهش داشته است.

افزایش تقاضا و کاهش تولید برق،شرایط را سخت تر کرده استبه گزارش ستاره شیراز مهندس عبدالعزیز کریمی شنبه اظهار داشت: سال گذشته در سطح کشور 9500 مگاوات انرژی از طریق نیروگاه های برق آبی تولید شده است در حالی که امسال این رقم حداکثر به 4500 مگاوات خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس با بیان اینکه از سال گذشته برنامه ‌ریزی برای تابستان امسال انجام شده بود گفت:تداوم خشکسالی‌ها باعث کاهش تولید در نیروگاه‌های برق‌آبی شده طوری که در این نیروگاه ها با 5 هزارمگاوات کاهش تولید برق مواجه هستیم.
کریمی با بیان اینکه شرایط امسال به دلیل کاهش میزان تولید برق‌ در نیروگاه‌های برق ‌آبی با مشکلاتی مواجه باشیم گفت: حدود 16 الی 17 درصد برق کشور توسط نیروگاه‌های برق ‌آبی تامین می‌شود، به دلیل کمبود شدید بارش‌ها و افت سطح آب پشت سدها، شاهد کاهش تولید هستیم.
کریمی گفت: چالش جدی امروز خصوصا در جامعه‌ ایرانی و در صنعت برق، نبود تعادل بین تولید و مصرف برق است. در بخش‌های مختلف تولید، فوق توزیع، انتقال و توزیع، تلاش شد تا برای پاسخگویی به نیازهای مردم در تابستان امسال، آمادگی کامل ایجاد شود بنابراین اقداماتی برای افزایش ظرفیت تولید، تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها و آماده‌سازی واحدهای نیروگاهی در استان فارس انجام شده است.
وی با بیان اینکه امسال یک واحد نیروگاهی در فارس به ظرفیت 160 مگاوات ایجاد شده گفت: با این افزایش تولید ظرفیت نیروگاه جهرم به 4910 مگاوات رسیده است.در بخش انتقال و فوق توزیع هم علی‌رغم محدودیت‌های مالی، اقدامات اولویت‌دار مورد نیاز اجرایی شده است.
او گفت: بهینه‌ سازی و اصلاح شبکه‌های موجود، به شکل کامل انجام شده و اگر بخواهیم قضاوتی کلی داشته باشیم، آنچه در توان و مسئولیت مدیران برق بوده محقق شده است. موضوع تعادل بین تولید و مصرف، اصل مهم در برق است، سال‌های قبل هم این دغدغه وجود داشته که اگر مصرف کننده رعایت نکرد و تعادل بر هم خورد، برای حفظ شبکه نیازمند اعمال مدیریت باشیم.

منبع : ایرنا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی