کد خبر: ۵۶۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
استاندار فارس توجه به آینده این استان را بدون مدیریت منابع آب غیر ممکن دانست و گفت: امروز وضعیت آب در این منطقه به مرحله بحران رسیده و مدیریت این شرایط نیازمند همکاری همه جانبه و عزم راسخ مدیران و مردم است.

به گزارش ستاره شیراز ؛ اسماعیل تبادار،در آیین گرامیداشت روز دهیاری در شیراز افزود: در شرایط کنونی که با کاهش بارندگی ها و تداوم خشکسالی مواجه هستیم و این پدیده منجر به کاسته شدن از منابع آبی این استان شده، ضروری است که مصرف آب با دقت و وسواس بیشتری نسبت به گذشته مدیریت شود.
استاندار فارس افزود: در شرایطی که 92 درصد منابع آبی در حوزه کشاورزی مصرف می شود و عمق چاه های استان از 40متر به بیش از 400 متر رسیده و از طرفی از کیفیت آب هم به شدت کاسته شده، چگونه می توان نسبت به صرفه جویی در مصرف آب بی تفاوت بود؟
تبادار، گفت: نادیده گرفتن اقتصاد کشاورزی با توجه به اهمیت آن غیر ممکن است اما حفظ کشاورزی استان و توسعه آن تنها با مدیریت مناسب منابع آبی، ایجاد تغییر در الگوی کشت، توجه به صنایع تبدیلی و بازاریابی محصولات تولیدی و فرآوری شده امکان پذیر است.
وی ادامه داد: یکی از سطوح مدیریتی که ارتباط بسیار نزدیکی با مردم روستاها دارند، دهیاران هستند که می توان در مدیریت مصرف آب در روستاها و به ویژه در حوزه کشاورزی از ظرفیت آنها بهرن گرفت.
استاندار فارس همچنین از دهیاران استان خواست با تلاش برای تامین نیازهای مردم روستاها و فراهم کردن امکانات مورد نیاز آنها شرایط را برای ماندن روستاییان در روستاها مهیا کنند.
او افزود: احداث خیابان و بوستان در روستا لازم است اما اولویت دهیاران باید احیای قنات ها، ساماندهی درخت ها، احیای مشاغل روستایی و توسعه صنعت گردشگری و بوم گردی باشد.
استاندار فارس، از فرمانداران هم خواست که با فراهم کردن شرایط برای حضور دهیاران در نشست های شورای اداری شهرستان ها، به تحقق اهداف مدیریتی و عملیاتی شدن سیاست های فرمانداران کمک کنند.
تبادار ادامه داد: دستگاه های اجرایی و بانک ها نیز باید شرایط را بیش از گذشته برای ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در روستاها فراهم و روند ایجاد فرصت های شغلی و پرداخت تسهیلات در این زمینه را آسان کنند.

** مدیران ارتباط خود را با مردم افزایش دهند
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تلاش های دشمنان برای ضربه زدن به کشور و نظام اسلامی گفت: امروز همان کسانی که شعارها و فریادهای به اصطلاح حقوق بشری آنها گوش فلک را کر کرده در عمل رفتارهایی را در پیش گرفته اند که دقیقا خلاف ادعاها و شعارهای آنهاست.
تبادار افزود: این مدعیان دروغین حامی حقوق بشر با استفاده از تمام ابزارها و امکانات در صدد هستند که برای مردم و نظام ما مشکل ایجاد کنند.
تبادار اظهار داشت: جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی تاکنون همواره با مشکلات و بحران های متعدد مواجه شده اما ظرف این سال ها با همراهی مردم و کمک خداوند این روزها را با سربلندی پشت سرگذاشته و در ادامه نیز پشت سر خواهد گذاشت.
استاندار فارس از مدیران و مسئولان استان خواست که تمام توان و ظرفیت خود و مجموعه تحت مدیریتشان را برای خدمات رسانی و پاسخگویی مطلوب به مردم به کار گیرند.
تبادار اضافه کرد: مدیران باید ارتباطشان را با مردم روز به روز افزایش دهند و خود را با خواسته های آنها منطبق کنند و اطمینان داشته باشند که اگر در گفتار و رفتارشان صداقت پیشه کنند مردم همراه و پشتیبان آنها خواهند بود.
در این آیین از 30 نفر از دهیاران و شماری از فرمانداران نمونه استان فارس تجلیل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی