کد خبر: ۵۶۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به دو کشور عضو اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام، تیر خلاصی به جنگ تبلیغاتی و سیاست های آمریکا و متحدان منطقه ای اش مبنی بر انزوای ایران است.

به گزارش ستاره شیراز ؛ علی اکبری گفت: سفر رئیس جمهوری ایران به کشورهای اروپایی پس از خروج آمریکا از برجام می تواند سند و گواهی بر رویکرد جمهوری اسلامی ایران در زمینه تعامل با سایر کشورها باشد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه سه شنبه 18 اردیبهشت ماه با تکرار اتهامات بی اساس خود علیه ایران و توافق هسته ای، اعلام کرد این کشور دیگر در برجام نخواهد ماند.
نماینده مردم شیراز در مجلس در بخش دیگری از این گفت و گو، سفر اروپایی رئیس جمهوری را یک اقدام امیدوارکننده و در راستای گسترش تعاملات بین المللی دانست و ادامه داد: سفر روحانی به کشورهای اروپایی بخشی از استراتژی دیپلماسی و تعامل ایران با کشورهای دیگر است، رویکردی که همواره در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار داشته است.
وی با اشاره به دعوت روسای جمهوری سوئیس و اتریش از روحانی برای سفر به این کشورها، بیان کرد: این دعوت و میزبانی از رئیس جمهوری اسلامی ایران در زمانی صورت گرفته که لابی های آمریکا و متحدانش با تمام قدرت در حال مذاکره برای به انزوا کشاندن و فشار بر ایران هستند که این سفر باطل کننده این تلاش ها است و نشان از این دارد که تحرکات دیپلماتیک ایران با وجود ناخشنودی آمریکا و متحدانش همچنان ادامه دارد.
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: استقبال دو کشور عضو اتحادیه اروپا از رئیس جمهور ایران با وجود فشارهای آمریکا نشان می دهد که اختلافات عمیقی در نوع نگاه آمریکا و اروپا درباره برجام وجود دارد.
اکبری درباره سطح کنونی مناسبات ایران و اتریش نیز اظهار داشت: نظام بانکی این کشور همچنان خط اعتباری خود در ارتباط با تهران را حفظ کرده است و در برخی از پروژه های عمرانی و اقتصادی کشورمان نیز مشارکت دارد.
وی با تاکید بر حفظ تعاملات بین المللی ایران با کشورهای دیگر گفت: گسترش دیپلماسی در برهه کنونی با توجه به خروج آمریکا از برجام و تهدیدهای مداوم این کشور امری بسیار ضروری و لازم است.
اکبری در بخش دیگری از صحبتهای خود گسترش ارتباطات سیاسی و برقراری تعامل با کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در دوره کنونی یک ضرورت برای ایران دانست و افزود: نباید خودمان را محصور کنیم و قطعا افزایش اینگونه سفرها به برون رفت از شرایط کنونی کشور کمک شایانی خواهد کرد.
وی با تاکید بر حضور مقامات کشور در مجامع جهانی ،اظهار داشت: قرار است شرکتهای متوسط و کوچک کشورهای عضو اتحادیه اروپا وارد فعالیت های عمرانی و اقتصادی با ایران شوند و در این زمان هر مقدار که ارتباطات دیپلماسی با اتحادیه اروپا بیشتر شود در راستای تقویت منافع ملی است.
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: در شرایط کنونی دشمنان ملت ایران با درپیش گرفتن تبلیغات منفی علیه کشورمان برای شکل گیری تحریم ها و محدودیت های جدید تلاش می کنند و در این دوران گسترش روابط دیپلماسی می تواند به استیفای منافع ملی کشور منجر شود.
حجت الاسلام والمسلیمن حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دوشنبه 11 تیرماه به دعوت رسمی روسای جمهور سوئیس و اتریش ، نخستین سفر خود به اروپا پس از خروج آمریکا از برجام را آغاز کرد. نخستین مقصد روحانی برن بود.
روحانی درحالی عصر دوشنبه وارد سوئیس شد که استقبال رسمی 'الن برسه' رئیس جمهوری این کشور در فرودگاه بین المللی زوریخ از او، حمایت تمام قد اروپا از ایران را به رخ جهان کشید. رئیس جمهوری پس از دیدار با مقام های ارشد سوئیس، ظهر سه شنبه راهی اتریش شد. 

منبع: ایرنا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی