کد خبر: ۵۶۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس، با اشاره به تحقق تعدادی از مطالبات کامیون داران این استان گفت: دیگر مطالبات مطرح شده از سوی آنها نیز از طریق وزارتخانه های راه و شهرسازی، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت با جدیت دنبال می شود.

مطالبات کامیون داران فارس با جدیت دنبال می شودبه گزارش ستاره شیراز ؛ علیرضا سیاهپور افزود: یکی از مطالبات کامیون داران افزایش نرخ کرایه بود که افزایش 20 درصدی کرایه در فارس با توافق کانون انجمن های صنفی رانندگان کالا، اتحادیه شرکت های تعاونی کالا و کانون شرکت های حمل و نقل کالای این استان عملیاتی شد.
وی ادامه داد: یکی از مطالبات دیگر کامیون داران، واگذاری بار به آنها بر اساس نوبت بود که این کار نیز هم اینک در حال انجام است و رانندگان بر اساس نوبت، بار دریافت می کنند.
او اظهار داشت: همچنین بحث افزایش کرایه حمل فرآوردهای نفتی از دیگر مطالبات دارندگان تانکرهای حامل سوخت بود که این مساله نیز از طریق وزارت نفت در دست پیگیری است و مراحل نهایی آن در حال انجام است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس افزود: از مطالبات دیگر کامیون داران می توان به بحث بیمه، بازنشستگی و سختی کار آنها اشاره کرد که این موارد نیز از حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد پیگیری قرار گرفت.
سیاهپور گفت: در بحث بیمه، 50 درصد حق بیمه کامیون داران توسط دولت پرداخت می شد اما در مقطعی قرار شد که سهم دولت حذف شود که این اتفاق نیافتد و مقرر شد که این سهم مانند روال گذشته پرداخت شود.
وی افزود: در بحث بازنشستگی نیز با توافق کانون رانندگان کشور و سازمان تامین اجتماعی توافق هایی شکل گرفت.
این مقام مسئول بیان کرد: در بحث سختی کار هم نیاز به تصویب قانون از سوی مجلس است که در همین زمینه چندین نشست با کمیسیون عمران و کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شده است.
سیاهپور ادامه داد: یکی از دغدغه های کامیون داران، بحث تامین قطعات و لوازم یدکی بود که با توجه به نشست های متعددی که بین نمایندگان آنها و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت و نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برگزار شد مقرر گردید که قطعات یدکی مورد نیاز کامیون داران بدون واسطه و دلالی در اختیار آنها قرار گیرد.
وی افزود: با انجام این کار کامیون داران ناگزیر به پرداخت هزینه بیشتر نخواهند شد و برای عملیاتی شدن این مهم نیز رایزنی هایی در حال انجام است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس اضافه کرد: یکی از مواردی که از سوی این اداره کل دنبال می شد، بحث نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) بر روی کامیون ها بود که بنا شد این کار پس از رفع برخی نگرانی ها و مشکلات کامیون داران و با یک تاخیر پنج ماهه عملیاتی شود.
وی گفت: هم اینک در چهار وزارتخانه راه و شهرسازی، نفت، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند کارگروه تشکیل شده و نشست هایی با حضور نماینده کانون رانندگان کشور به صورت هفتگی برگزار می شود تا مطالبات کامیون داران بر اساس اولویت پیگیری و دنبال شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی