کد خبر: ۵۶۷۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از محور بزرگراه شیراز - اصفهان به طول پنج و نیم کیلومتر و با هزینه ای معادل 350 میلیارد ریال آغاز شد.

عملیات اتصال صدرا به بزرگراه شیراز - اصفهان آغاز شدبه گزارش ستاره شیراز ؛ استاندار فارس در آیین آغاز اجرای این طرح بیان داشت: وجود دانشگاه ها و مراکز درمانی مهمی مانند بیمارستان بین المللی پیوند اعضا در شهر جدید صدرا، موضوع ضرورت داشتن مسیرهای دسترسی مناسب به این شهر را افزایش می دهد.
اسماعیل تبادار، افزود: امروز هماهنگی بسیار مناسبی بین مجموعه مدیران صدرا وجود دارد و این مساله بالاترین سرمایه شهروندان صدراست که زمینه انجام کار و فعالیت را در این شهر ایجاد کرده است.
وی، با اشاره آغاز عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از سمت بزرگراه شیراز- اصفهان، گفت: ضروری است که در آینده نزدیک ساخت جاده قره پیری نیز در اولویت کار مسئولان شهر صدرا قرار گیرد.
استاندار فارس، بهره مندی شهر جدید صدرا از اعتبارات ملی را ضروری دانست و بیان کرد: افزون بر این مسئولان و مردم این شهر باید با وفاق و همدلی بتوانند از تنگناهای موجود عبور کنند.

**ساخت جاده باجگاه باید 25 سال پیش آغاز می شد
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز در این آیین گفت: مسیر دسترسی صدرا به شیراز از سمت باجگاه برای شهروندان این شهر بسیار با اهمیت است و ساخت این جاده باید 25 سال پیش آغاز می شد.
خلیل حاجی پور افزود: ساخت این مسیر که پنج و نیم کیلومتر طول دارد از انتهای بولوار حافظ در شهر صدرا شروع و از ضلع شمالی پردیس دانشگاه کشاورزی به بزرگراه شیراز- اصفهان متصل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح هزینه ای معادل 350 میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های اولیه این جاده در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) سال 98 به بهره برداری می رسد.
حاجی پور افزود: مسیر دسترسی صدرا به دوکوهک هم اینک در حال ساخت است و پیش بینی می شود تا هفته دولت 97بخش اصلی آن به بهره برداری برسد.

** صدرا از اعتبارات ملی بی بهره است
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز امیدواری به تخصیص منابع مالی ملی به شهر صدرا در سال 97،گفت: در سال جاری هنوز ریالی از منابع ملی به این شهر اختصاص نیافته است در صورتی که تضمین می دهیم اگر این کار انجام شود برخلاف بسیاری از دستگاه های اجرایی، صد در صد این منابع جذب شود.
شهر جدید صدرا (شهرک صدرا) که در دهه هفتاد برای اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز احداث شد، با بیش از 150 هزار نفر جمعیت در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی شیراز قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی