کد خبر: ۵۶۷۲۸
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
رئیس دادگستری شهرستان کازرون گفت: حوادث اردیبهشت 97 این شهرستان منجز به دستگیری 170 نفر شد که از این تعداد 154نفر با اخذ تامین آزاد شدند و پرونده 16 نفر مابقی هم اینک در دست رسیدگی است.

پرونده 16 نفر از حوادث کازرون در دست رسیدگی استبه گزارش ستاره شیراز ؛ سید ابراهیم موسوی، افزود: شمار افرادی که در این حوادث فوت شدند سه نفر بود و در حال حاضر هیچ خانواده ای نیست که از وضعیت فرزندش بی اطلاع باشد.
موضوع تفکیک 2 بخش چنارشاهیجان و کوهمره نودان از کازرون و ایجاد شهرستان جدیدی با نام کوه چنار که از آبان 96 مطرح شد، اعتراض ها و تجمع هایی را در این شهرستان به دنبال داشت و این اعتراض ها روزهای 26 و 27 اردیبهشت 97
شدت گرفت که در نهایت منجر به فوت سه نفر و دستگیری 170 نفر شد.
وزارت کشور متعاقب این حوادث اطلاعیه ای را منتشر و اعلام کرد: با تقاضای صاحب نظران منطقه و به منظور بررسی دقیق و لحاظ پیشنهادهای مردمی و رفع کاستی های موجود، طرح پیشنهادی تا تامین خواسته های کارشناسی و منطقی مردم منطقه در دفتر تقسیمات کشوری متوقف شده است.
علی القاصی رئیس کل دادگستری استان فارس هم روز 29 اردیبهشت 97 بیان داشت: کمیته مشترک تحقیق برای شناسایی عوامل حوادث کازرون که در پی تجمع های غیرقانونی رخ داده، تشکیل شده است.
به گفته وی در این تجمع های غیرقانونی 48 نفر نیز مصدوم شدند.

** شمار زندانیان کازرون سه برابر ظرفیت است
رئیس دادگستری شهرستان کازرون در بخش دیگری از مطالب خود گفت: ظرفیت قانونی زندان این شهرستان 300 نفر است اما هم اکنون شمار زندانیان آن حدود سه برابر گنجایش این مکان است.
موسوی اظهار داشت: 80 نفر از زندانیان این شهرستان به مناسبت ایام نوروز و عید فطر 97 با موافقت رهبر انقلاب با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان، مشمول عفو و یا تقلیل مجازات شدند.
او افزود: از این تعداد 21 نفر از حبس رهایی یافتند و 59 نفر مجازات آنها تقلیل داده شد.
رئیس داد گستری شهرستان کازرون افزود در ایام ماه مبارک رمضان امسال نیز 252 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد مشمول مرخصی از زندان شدند و از این تعداد 34 نفر با جلب رضایت شاکیان آزاد شدند.
موسوی، تعداد کل پرونده های ورودی به دادگستری این شهرستان را در سال گذشته (96)، 31 هزار و 379 فقره بیان کرد و گفت: در مقایسه با سال 95 شمار پرونده ها 75 مورد کاهش یافت.
شهرستان کازرون در فاصله 120 کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی