کد خبر: ۵۶۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
2500نفر در واپسین دقایق حضور ایران در جام جهانی فوتبال 2018 در سینماهای شیراز به تماشای فوتبال تیم های ایران و پرتغال نشستند.

2500نفر آخرین بازی تیم ملی را در سینماهای شیراز دیدندمعاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس سه شنبه اعلام کرد: حضور پرشور علاقه‌ مندان به تیم ملی ایران در پنج سینمای شیراز محقق شد.
مهدی رنجبر  گفت:دوشنبه شب ظرفیت سینماهای هنر شهر آفتاب، پردیس گلستان، سعدی، ایران و سینما تک پیرسوک کاملاً برای دیدار نهایی ایران در مرحله نخست جام جهانی تکمیل شد.
وی افزود: بر این اساس سینماهای شیراز در یک شب 250 میلیون ریال از محل این بازی بلیت فروشی کردند.
این در حالی است که دو بازی پیشین ایران در جام جهانی 500 میلیون ریال نصیب سینماهای شیراز کرد و بدین ترتیب آمار فروش سینماهای شیراز برای سه دیدار تیم ملی ایران 750 میلیون ریال بوده است.
به گفته معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس براساس آمار، پس از حذف ایران، استقبال از دیگر مسابقات این تورنمنت جهانی در سینماها کاهشی پنجاه تا هفتاد درصدی خواهد داشت که البته برای بازی های نهایی جبران خواهد شد.
رنجبر همچنین اعلام کرد: پخش بازی های جام جهانی در دیگر مکان ها ازجمله کافه ها، بدون مجوز از اداره ارشاد و غیرقانونی است و با برخورد نهادهای مسئول همراه خواهد بود.
بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از 24 خرداد در روسیه آغاز شد و تا 24 تیر ادامه دارد.
تیم ملی ایران با یک برد، یک باخت و یک تساوی با قرار گرفتن در جایگاه سوم گروه مرگ و با چهار امتیاز از دور رقابت ها حذف شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی