کد خبر: ۵۶۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
دبیر شبکه منابع طبیعی فارس، با اشاره به وجود چالش و بحران مدیریت آب در این استان گفت: بدون تردید اگر آب در این استان به بهترین شیوه مدیریت شده بود امروز شاهد خشک شدن تالاب ها و رودخانه ها و بروز مشکلات جبران ناپذیر در این زمینه نبودیم.

خشک شدن تالاب های فارس ناشی از عدم مدیریت مصرف بهینه آب استبه گزارش ستاره شیراز سیروس زارع، افزود: شرایط امروز به گونه ای است که شاید بتوان گفت از مرز بحران هم گذشته ایم و به یک فاجعه مدیریتی در حوزه آب رسیده ایم.
وی ادامه داد: وقتی با نهایت بی تفاوت در شرایطی که کشور ما یک کشور خشک و نیمه خشک است، کشاورزی را توسعه پایدار معرفی می کنیم و 30 درصد اشتغال را به سمت کشاورزی سوق می دهیم، چگونه انتظار داریم که منابع زیستی ما حفظ شود؟
او اظهار کرد: ما در دوره ای برای مردم خط مشی تعریف کرده و بسیاری چیزها را قربانی شعار چرخ کشور در حال توسعه است کردیم، زیستگاه ها را به نابودی کشاندیم و منابع طبیعی و سرمایه های ملی را به ارزان ترین بها صرف تحقق شعار‌هایی کردیم که هیچگاه هم محقق نشد.
دبیر شبکه منابع طبیعی فارس، معدن کاوی در این استان را یک قصه دردناک توصیف کرد و گفت: امروز مشاهده می کنیم که تالاب ها و رودخانه ها در حال خشک شدن هستند، فضای سبز شهری و جنگل ها وضع اسفناکی دارند، پسماند و تفکیک زباله نیز بسیار جای بحث دارد و تصفیه فاضلاب در این استان به خوبی انجام نمی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی