کد خبر: ۵۶۴۲۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
استاندار فارس، خط دوم انتقال آب به شیراز را طرحی مهم و حیاتی توصیف کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه، ضریب اطمینان بسیار بالایی برای آبرسانی به شیراز فراهم خواهد شد.

خط دوم انتقال آب سددرودزن به شیراز یک طرح حیاتی استبه گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، اسماعیل تبادار روز شنبه در بازدید از نحوه اجرای طرح یاد شده، اظهار داشت: امروز با وجود تمام مشکلات اعتباری و عملیاتی، شاهد پیشرفت 74 درصدی این پروژه هستیم و امیدواریم روند کار به گونه ای پیش رود که امسال شاهد بهره برداری از این خط انتقال باشیم.
وی، روند اجرای این طرح را مناسب دانست و گفت: امیدواریم با همکاری و تلاش وزارت نیرو، سازمان آب منطقه ای فارس و قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار این طرح مهم و اثرگذار و با توجه به اهمیت مساله آب رسانی، این پروژه به سرعت به اتمام برسد.
استاندار فارس، اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح 77 کیلومتری را 500 میلیارد تومان برشمرد و اظهار کرد: وزیر نیرو برای تخصیص اعتبار بیشتر به این پروژه قول مساعد داده که امیدواریم با تحقق این وعده، بخش های باقی مانده از مطالبات پیمانکار نیز پرداخت شود.
قرارداد اجرای طرح خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درودزن از سال 1390 منعقد شده و شامل یک ایستگاه پمپاژ و سه مخزن در مجموع با حجم 60 هزار متر مکعب، یک رشته تونل به طول چهار هزار و 800 متر و یک تصفیه خانه است.
سد مخزنی درودزن بر روی رود کُر در استان فارس ساخته شده است. ساخت این سد که آب آشامیدنی شهرستان های
شیراز و مرودشت را تامین می کند در سال 1351خورشیدی به اتمام رسید.
این سد‌ در فاصله 50 کیلومتری شمال غرب مرودشت و ۱۰۸ کیلومتری شیراز قرار دارد.
استاندار فارس همچنین از روند اجرای جاده دوکوهک به شهر جدید صدرا (ورودی دوم صدرا) نیز بازدید کرد.
تبادار، با اشاره به پیشرفت 30 درصدی این پروژه نیز گفت: اتمام پروژه جاده دوکوهک به صدرا که در سه باند رفت و سه باند برگشت در حال احداث است، سبب تسهیل در رفت و آمد و ساماندهی ترافیک غرب شیراز به ویژه شهر صدرا خواهد شد.
شهر جدید صدرا (شهرک صدرا) که در دهه هفتاد برای اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز احداث شد، در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی شیراز قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی