کد خبر: ۵۶۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
مدیر کل تامین اجتماعی فارس گفت: برای حمایت از نیروی مولد و کالای داخلی، طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان مجددا اجرایی خواهد شد.

به گزارش ستاره شیراز ؛ عبدالکریم نباتی مدیر کل تامین اجتماعی فارس با اشاره به نامگذاری امسال، اجرایی شدن طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای را در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی ارزیابی و اضافه کرد: اعمال این طرح براساس قانون و دستورالعمل‌های مرتبط انجام می‌شود.

وی در توصیف شرایط برخورداری از این طرح گفت: قانون بخشودگی جرایم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می‌شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون پرداخت کرده باشند، اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته نظیر حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده‌اند.

نباتی با تاکید براینکه خوش حسابی کارفرمایان و فعال بودن کارگاه از مهمترین شروط استفاده از مزایای طرح بخشودگی است، تصریح کرد: کارگاه‌های تعطیل و ورشکسته و فاقد فعالیت مشمول این قانون نیستند.

او اضافه کرد: کارفرمایان کارگاه‌های معدنی، تولیدی، خدماتی، صنعتی، ییمانکاری و اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی یا غیر دولتی که جرایم متعلقه آن‌ها مربوط به قبل از تاریخ ۲۹ اسفند ۹۵ باشد، اگر تا دهم تیرماه امسال در مورد پرداخت یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده، با تامین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی برخوردار می‌شوند.

مدیر کل تامین اجتماعی فارس با اشاره به بخش دیگری از تسهیلات این طرح گفت: کارفرمایان بدهکاری که در دوره اجرای بخشنامه‌های قبلی، علی‌رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خود خودداری کرده‌اند، می‌توانند در صورت ارائه درخواست مجدد، با رعایت ضوابط مربوط مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی بهره برند.

وی با اشاره به نحوه بررسی درخواست کارفرمایان گفت: بدهی‌های تا ٥ میلیارد ریال توسط شعب تامین اجتماعی، بدهی‌های تا ٢٠ میلیارد ریال به وسیله اداره کل تامین اجتماعی و بدهی بیش از ٢٠ میلیارد ریال توسط ستاد مرکزی سازمان بررسی می‌شود.

مدیر کل تامین اجتماعی فارس در خصوص شرایط پرداخت اقساط بدهی کارفرمایان هم گفت: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را ارائه دهند که در این صورت با تقسیط ١٢ ماهه ١٠٠ درصد جرایم، با تقسط ١٨ ماهه ٨٥ درصد جرایم، با تقسیط ٢٤ ماهه ٧٥ درصد جرایم و با تقسیط ٣٠ و یا ٣٦ ماه به ترتیب ٦٠ و ٥٠ درصد جرایم بخشیده خواهد شد.

نباتی همچنین با تاکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی سهل‌ترین شرایط ممکن را برای رونق چرخه تولید و پرداخت حق بیمه و بخشودگی جرایم فراهم کرده تا مبلغ نقدینگی به جای جرایم، در تولید و کارآفرینی هزینه شود، تاکید کرد: از تمام کارفرمایان محترم واجد شرایط دعوت می‌شود تا دهم تیرماه امسال با مراجعه به شعب تامین اجتماعی از این طرح ملی به نحو احسن استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی