کد خبر: ۵۶۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: آنفولانزای پرندگان به صورت قطعی امسال در کشور کنترل شده است.

کنترل آنفولانزای پرندگان در کشور/مرگ یک نفر بر اثر بیماری کریمه کنگوبه گزارش ستاره شیراز ؛ علی رضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در همایش مشترک بین انسان و دام اظهار کرد: آنفولانزای پرندگان به صورت قطعی امسال در کشور کنترل شده است.

وی افزود: آنفولانزای پرندگان که پارسال ۲۳ استان کشور را در بر گرفت امسال واکسن آن فراهم شده و در حال توزیع است.

علی رضا رفیعی پور تصریح کرد: اردیبهشت امسال یک نفر در کرمان به خاطر بیماری تب کریمه کنگو جان خود را از دست داد و این در حالی است که پارسال ۵ نفر به علت این بیماری جان خود را از دست دادند.

عبد اللهی معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور نیز در همایش مشترک بین انسان و دام بیان کرد: سازمان دامپزشکی کشور در حال بررسی ۱۱۵ بیماری خاص در حوزه دام و طیور است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته اقدامات ویژه‌ای در ۱۶ استان کشور انجام شده است، و با این اقدامات تب برفکی و شاربون در بسیاری از استان‌ها به مرحله کنترل رسیده و برنامه‌های واکسیناسیون هدفمند در سراسر کشور در حال اجرا است.

عزیز اللهی مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران کشور در این همایش تصریح کرد: با کنترل بیماری‌های مختلف با همکاری ۳۱ اتحادیه و ۶۰۰ تعاونی، سالانه به طور میانگین ۱۰ میلیون تن شیر خام و نزدیک به ۹۵۰ هزار تن گوشت قرمز تولید می‌شود.

همچنین در این همایش بر اجرای طرح واکسیناسیون تب برفکی از خردادماه در سراسر کشور تاکید شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی