کد خبر: ۵۶۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
جمعی از گردشگران هلندی:
نماینده جمعی از گردشگران هلندی که برای بازدید از جاذبه های گردشگری شیراز به این شهر سفر کرده اند، گفت: بر این باوریم که فرهنگ غنی و با اصالت برای یک کشور به مثابه ثروت است و کشور ایران و به ویژه شیراز از این ثروت بهره مند هستند.

فرهنگ غنی به مثابه ثروت یک کشور استبه گزارش ستاره شیراز ؛ این گردشگر هلندی به همراه 90 گردشگر هموطن خود روز شنبه به مناسبت پانزدهم اردیبهشت که به عنوان روز شیراز نامگذاری شده در دیدار با شهردار این شهر، افزود: آنچه بیش از هر ویژگی دیگری از مردم شیراز در قلب گردشگران رخنه می کند، فرهنگ عمیق و با اصالت شیراز و شیرازی ها است.
وی، زیبایی های شیراز را دلربا و مهربانی مردمش را بی نظیر دانست و گفت: جشن های فرهنگی هفته شیراز که در باغ ها و فضاهای تاریخی برگزار شد، تجربه ای دلنشین از شادی و نشاط مردم در این شهر است و ما از فرهنگ و رفتار شما نکات بسیار آموختیم و حتما در کشورمان میزبان خوبی برای مردم شیراز و ایران خواهیم بود.
شهردار شیراز هم اظهار داشت: تجلی زیبایی طبیعت در اردیبهشت ماه شیراز به خوبی مشهود است و این ویژگی در کنار فرهنگ غنی این خطه، موقعیت ناب و بی نظیری را در این ماه پیش چشم هر گردشگری قرار داده است.
حیدر اسکندرپور، به موضوع وجه اشتراک شهر شیراز و کشور هلند که گل و زیبایی است، اشاره و بیان کرد: پانزدهم اردیبهشت یعنی روز شیراز تجلی زیبایی های طبیعی، فرهنگی و هنری برای مردم این شهر است و خرسندیم که شما گردشگران خارجی نیز با حضور در شیراز، از این زیبایی لذت می برید.
وی، میهمان نوازی را رسم دیرین شیرازی ها برشمرد و گفت: شهرداری شیراز به رسم میهمان نوازی در روزهای پیشین و چند روز آینده با برپایی جشن ها و برنامه های متنوع میزبان شهروندان شیرازی و مسافران داخلی و خارجی است.
شهردار شیراز ضمن اهدای گل و 'کتاب شیراز' با گردشگران هلندی به گفت و گو پرداخت.
کشور هلند به مرکزیت آمستردام در شمال غربی اروپا واقع شده است. این کشور به گل لاله، آسیاب های بادی، پنیر و دوچرخه اشتهار دارد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی