کد خبر: ۵۵۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷، گفت که براساس مصوبه مجلس دستگاه‌ها و قوای سه گانه امکان دریافت سود از سپرده‌های خود را ندارند مگر اینکه اذن رهبری داشته باشند.

آیا قوه قضاییه از دریافت سود سپرده‎هایش منع می‌شود؟به گزارش ستاره شیراز ؛ علی اصغر یوسف‌نژاد، با اشاره به مصوبه مجلس در مورد ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های قوای سه‌گانه و انتقاد برخی نمایندگان به این مصوبه گفت: در مصوبه اولیه کمیسیون تلفیق ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های قوا پیش بینی شده بود اما بعد از طرح این بحث در صحن علنی دستگاه‌های دارای اذن رهبری از شمول آن مستثنی شدند.

وی افزود: در مصوبه مجلس پیش بینی شده که دستگاه های ذیل ماده ۲۹ قانون برنامه ششم و ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل همه دستگاه‌ها اعم از سه قوه، نهادهای عمومی غیردولتی و دانشگاه ها می شود، اولا از این به بعد نتوانند از سپرده های خود سود دریافت کنند دوم اینکه اگر براساس قانون یا اساسنامه‌شان سود می گیرند مثل بیمه مرکزی یا صندوق نوآوری این پول به حساب خزانه برود و مجددا به خودشان بازگردد.

وی با بیان اینکه این مصوبه نوعی شفاف سازی انضباط بودجه‌ای و پاسخگویی دستگاه‌هاست، گفت: کمیسیون تلفیق در مصوبه خود این حکم کلی را برای همه دستگاه‌ها و نه فقط قوه قضائیه قرار داد اما در صحن علنی مجلس یکی از نمایندگان اخطار قانون اساسی داد و مجلس هم به آن رای داد بر این اساس دستگاه‌هایی با اذن رهبری از این مصوبه مستثنی شدند.

یوسف‌نژاد در پایان در پاسخ به این سوال که آیا قوه قضائیه مشمول ممنوعیت دریافت سود از سپرده خود می شود؟ گفت: اگر قوه قضائیه اذن رهبری را داشته باشد، مشمول این مصوبه نمی شود و در غیر این صورت اگر اذن رهبری نداشته باشد، امکان دریافت سود از سپرده های خود را نخواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی