کد خبر: ۵۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
دبیر کل کمیته ملی المپیک با ارسال نامه دیگری به IOC خواستار عذرخواهی از ورزشکاران ایرانی شد.

نامه دوم ایران به IOC: باید از ورزشکاران ایرانی عذرخواهی شودبه گزارش ستاره شیراز ؛با توجه به اقدام تبعیض آمیز کمپانی سامسونگ، ‌اسپانسر اصلی بازی‌های المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی مبنی بر امتناع از اهدای گوشی‌های هدیه به ورزشکاران ایرانی، دبیر کل کمیته ملی المپیک نامه دوم خود را نیز به IOC ارسال کرد.

کمیته ملی المپیک در نامه اول نسبت به این حرکت تبعیض آمیز اعتراض کرده بود و اکنون نامه دیگری را به کمیته بین المللی المپیک ارسال کرده است.

شاهرخ شهنازی در این مورد، بیان‌ کرد: من نامه دوم را برای IOC ارسال کردم و خواستار عذرخواهی از ورزشکاران ایرانی شدیم. البته این هدیه ارزش مادی ندارد،‌ بلکه ما برای عزت و سربلندی ایران و ورزشکاران ایرانی اعتراض کردیم. اصلا بحث گوشی مطرح نیست،‌ بلکه بحث عزت و غرور ورزشکاران ایرانی است. ما در این مقوله اصلا شبیه کره شمالی نبوده‌ایم که بخواهند با ما این رفتار را داشته باشند و تحریم به خصوصی نداریم. همچنین از طریق آقای ظریف وزیر امور خارجه، سفیر کره جنوبی در تهران نیز احضار شده است.

 کمپانی سامسونگ به تمامی ورزشکاران شرکت کننده در المپیک زمستانی پیونگ چانگ به جز ورزشکاران ایران و کره شمالی، گوشی موبایل هدیه داده است. سامسونگ دلیل امتناع از دادن هدیه به ورزشکاران ایران و کره شمالی را مساله تحریم عنوان کرده است.

منبع: ایسنا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی