کد خبر: ۵۵۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
دکتر منصوری سردبیر ستاره شیراز
نقش صدا و سیما در اضطراب خانواده ها / وزارت اموزش و پرورش کجای کار است؟سالها انتن صدا و سیما در بهترین زمانها و در ساعتهای پرمخاطب ،در اختیار کارخانه های چیپس و پفک بود‌.مکاتبات وزارت بهداشت و درمان هم به جایی نمی رسید‌انها به سود حاصل از اگهی می اندیشیدند تا سلامتی مردم،ظاهرا یادشان رفته بود که فلسفه وجودی انها اگاهی دادن مردم در همه موارد من جمله سلامت است.در موقعیت دیگر انها همچون شبکه های ماهواره ای به تبلیغ کرم حلزون و داروهای ریزش مو و...پرداختند که همه انها غیر واقعی بود و با شکایت وزارت بهداشت این مسایل بالاخره متوقف شد.
در حیطه اموزش و پرورش همه کارشناسان معتقدند که ایجاد استرس برای دانش اموز و خانواده با تبلیغ کلاسهای فوق برنامه خارج از پروتکل اموزشی و تبلیغ کتاب های کمک اموزشی رنگارنگ ،خلاف اهداف اموزشی است.
در موفق ترین نظام های اموزشی دنیا ،اموزش کتب مصوب در کنار تفریح و شادی دانش اموزان اتفاق می افتد.خانواده ها عموما خیالشان از جهت اموزش در مدرسه راحت و به کار خودشان مشغولند.کلاس های رنگارنگ به این صورت وجود ندارد.
متاسفانه انتن رادیو و تلوزیون ،ساعتها در اختیار موسسات کمک اموزشی است.سابقه رسانه را در تبلیغ موارد مضر بهداشتی پیشتر توضیح داده شد،سوال این است که چند نامه توسط وزیر اموزش و‌پرورش در نقد این رویه به صدا وسیما نوشته شده؟
چرا خانواده ها گروگان مدرسه کودکان شده اند؟
چرا دانش اموزان نخبه تک بعدی پرورش می یابند؟
ایا تحول سبستم اموزش بدون حذف رویه های غلط و مزاحم امکان پذیر است؟
بنظر میرسد گوش شنوایی وجود ندارد.
نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی چیست؟
تبلیغ کتب و کلاسهای کمک اموزشی از تبلیغ چیپس و‌پفک و لواشک و کرم حلزون مخرب تر است.
نمایندگان مجلس نیز اصلا توجهی به این امور ندارند.
بنظر میرسد بهترین کار ،فعال کردن سازمانهای مردم نهاد و ایجاد پرسش در جامعه است.شاید تغییری اتفاق بیفتد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی