کد خبر: ۵۴۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
نخستین بار در کشور سمینار جراحی زنده عروق مغزی با حضور استادان بین‌المللی و کشوری در شیراز آغاز به کار کرد.
آغاز سمینار جراحی زنده عروق مغزی کشور در شیرازبه گزارش ستاره شیراز؛  استادان گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انجام چهار جراحی عروق مغزی به صورت زنده، توانمندی خود را در این زمینه به نمایش می‌گذارند.

عبدالکریم رحمانیان مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در این کورس دو روزه با حضور استادان به نام کشور چهار مورد جراحی عروق مغزی در بیمارستان نمازی شیراز به صورت زنده انجام می‌گیرد و شرکت‌کنندگان با یکدیگر به تبادل نظر می‌پردازند.

وی افزود: استادان این دانشگاه در زمینه‌هایی مانند ضربات مغزی، ستون فقرات، تومور‌های مغزی، ضایعات عروق مغزی و کودکان تقسیم کار کرده و به شیوه‌های تخصصی دانش خود را ارتقا بخشیده‌اند.

رحمانیان که در ساعت‌های ابتدایی آغاز این کورس پزشکی، بیماری ۴۴ ساله مبتلا به آنوریسم مغزی را مورد جراحی قرار داد، ادامه داد: در طول دو روز برگزاری این کورس، چهار بیمار با مشکلات عروق مغزی جراحی می‌شوند و آخرین روش‌های انجام این جراحی‌ها با حضور استادان شرکت‌کننده از سراسر کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد تا به راهکار‌های بهتری دست یابیم.

مدیرگروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به درمان سالانه حدود ۱۲۰ مورد مبتلا به این مشکلات در بیمارستان نمازی شیراز، اظهار داشت: آنوریسم‌های مغزی در بانوان شیوع بیشتری دارد، اما به دلیل نقش موثر فشارخون بالا و مصرف دخانیات در بروز این مشکل توصیه می‌شود که با توجه بیشتر به سلامت خود، ضمن کنترل میزان فشارخون از استعمال دخانیات پرهیز شود.

وی همچنین از کامل بودن تجهیزات لازم برای جراحی‌های عروق مغزی در این بیمارستان خبر داد که در کنار توانمندی پزشکان با مراکز معتبر دنیا قابل قیاس است.

فریبرز غفارپسند دستیار جراحی مغز و اعصاب، دبیر اجرایی این سمینار تصریح کرد: ۶۰ شرکت‌کننده در طول دو روز برگزاری این سمینار به تبادل نظر می‌پردازند که از مطرح‌ترین استادان این حوزه از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند همچنین نمایندگانی از شرکت‌های تجهیزات پزشکی بزرگ در آلمان و سوئیس نیز ضمن حضور در این سمینار و آشنایی با دستاورد‌های پزشکان ایرانی، آخرین تکنولوژی‌های پزشکی خود را برای انجام بهتر جراحی‌ها به پزشکان معرفی می‌کنند.

سمینار جراحی زنده عروق مغزی تا فردا ششم مهر ادامه دارد و سه بیمار دیگر نیز با مشکلات عروق مغزی که دارای شرایط غیراورژانسی هستند به دست پزشکان گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز مورد جراحی قرار می‌گیرند و آخرین دیدگاه‌های پزشکی در زمینه کاربرد بهترین شیوه‌های جراحی مورد ارزیابی پزشکان شرکت‌کننده قرار می‌گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی