کد خبر: ۵۴۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵
نماینده فدراسیون اتومبیلرانی درمسابقات بین المللی رالی شیراز گفت: در سومین دوره مسابقات رالی مرک (merk) خاورمیانه 10 تیم داخلی و خارجی شرکت دارند.
10 تیم در مسابقات بین المللی رالی شیراز شرکت دارندبه گزارش ستاره شیراز ؛ فرشید دانشور، افزود: اتومبیلرانان کشورهای ایران، قطر، عمان، لبنان، کویت و 2 اتومبیلران هم از جمهوری چک به صورت آزاد در این رقابت ها شرکت دارند و امتیاز آنها در طول مسیر 752 کیلومتری محاسبه نخواهد شد.
وی افزود: آیین افتتاحیه این مسابقات بیست و دوم شهریور ماه جاری در ساعت 20 به صورت نمادین در دروازه قرآن شیراز برگزار خواهد شد اما شروع رسمی این مسابقات بیست وسوم شهریور از محل هتل شیراز آغاز می شود و این رقابت ها تا بیست و چهارم شهریور ادامه دارد.
دانشور ادامه داد: اتومبیلرانان از مسیر آثار باستانی تخت جمشید، روستای شمس آباد، اسماعیل آباد، دشت شوره زار، روستای خان آباد، دوکوهک و خرامه عبور می کنند و آنها باید مسیر 752 کیلومتری را که 200 کیلومتر آن جاده خاکی است طی کنند تا به خط پایان برسند. 
دانشور افزود: همچنین قرار است مسابقات رالی قهرمانی ایران هم در مسیر یاد شده و پیش از شروع مسابقات رالی خاورمیانه برگزار شود.
دردومین دوره این مسابقات که اردیبهشت ماه 94 در شیراز برگزار شد، ناصر العطیه قطری عنوان نخست را کسب کرد.
مسابقه رالی بین المللی 'مرک' خاورمیانه هر ساله بین کشورهای قطر، بحرین، عمان، امارات، عربستان، کویت، لبنان، عراق، سوریه و قبرس برگزار می شد اما کشور ایران در سال 93 یک دوره از این مسابقات را زیر نظر ناظران جهانی برگزار کرد و عضو رالی خاورمیانه شد.
برچسب ها: مسابقات رالی ، شیراز
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی