کد خبر: ۵۴۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
یک خودروی ون در شهر کامبریلس در ۶۰ کیلومتری جنوب بارسلون با حمله به عابران پیاده، ۶ نفر را مصدوم کرد که حال دو نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

به گفته پلیس اسپانیا، ساعاتی پس از حمله خونین با خودرو در مرکز شهر بارسلون و همچنین زیرگرفتن دو مامور پلیس در یک نقطه دیگر از این شهر، یک خودروی ون دیگر نیز در شهر کامبریلس در ۶۰ کیلومتری جنوب بارسلون با حمله به عابران پیاده، ۶ نفر را مصدوم کرد که حال دو نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

مرکز اورژانس کاتالونیا اعلام کرد شش غیرنظامی و یک نیروی پلیس در عملیات پلیس و درگیری با تروریست ها در شهر کامبریلس اسپانیا زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز ، پلیس کاتالونیا اعلام کرد درگیری ها در شهر کامبریلس با حمله روز پنجشنبه در شهر بارسلون که با استفاده از یک دستگاه خودرو «ون‌» انجام شد در ارتباط بوده است.

پلیس کاتالونیا در پایگاه اجتماعی توییتر اعلام کرد نیروهای پلیس در کامبریلس پس از آنکه متوجه شدند افراد مهاجم کمربندهای انفجاری در اختیار دارند تصمیم گرفتند چند انفجار کنترل شده انجام دهند. پلیس طی عملیاتی چهار فرد مهاجم را به ضرب گلوله کشت و یک نفر دیگر را نیز زخمی کرد. تروریست پنجم نیز پس از بازداشت بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد.

این حادثه سومین حادثه زیرگیری با خودرو در اسپانیا طی ۱۲ ساعت گذشته است.

اداره پلیس ملی اسپانیا از مردم این کشور خواست برای رعایت حال خانواده‌های قربانیان، از انتشار تصاویر کشته‌ها و زخمی‌های حمله تروریستی بارسلون در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

13 کشته و 100 زخمی در حمله تروریستی بارسلون/ یک خودروی دیگر نیز در اسپانیا عابران پیاده را زیر گرفت

روز گذشته، یک خودرو با زیر گرفتن بیش از یکصد عابر پیاده در یکی از خیابان های مرکزی و پرازدحام بارسلون اسپانیا، بار دیگر وحشت و اضطراب را در اروپا زنده کرد. پلیس کاتالونیا اعلام کرد راننده یک خودروی ون سفید رنگ پس از انکه رهگذاران و گردشگران خارجی را در خیابان رامبلا بارسلون زیر گرفته از خودرو خارج و سپس متواری شد.

کارلس پوجدمون، رئیس دولت خودمختار کاتالونیا گفت: «ما این اقدام تروریستی را که منجر به کشته شدن 13 نفر و زخمی شدن بیش از یکصد نفر شده است به شدت محکوم می کنیم. تحقیقات نیروهای پلیس و امنیتی برای روشن شدن جزئیات این واقعه تروریستی همچنان ادامه دارد». این در حالی است که حال 16 نفر از مصدومان این واقعه وخیم گزارش شده است. پلیس اسپانیا اعلام کرد 2 فرد مظنون در ارتباط با این حادثه تروریستی دستگیر شده اند؛ اما راننده خودرو همچنان فراری است. پلیس کاتالونیا همچنین از کشته شدن یک فرد در تیراندازی با پلیس در نزدیکی شهر بارسلون در روز پنجشنبه خبر داد؛ اما جزئیات بیشتری از این ماجرا گزارش نشده است.

به گزارش رسانه‌های اسپانیایی، همچنین، انفجار یک منزل مسکونی در بارسلون یک کشته بر جای گذاشت. پلیس این انفجار را با حوادث تروریستی ساعات گذشته مرتبط می‌داند.

وزیر کشور اسپانیا نیز اظهار داشت تعداد کشته ها 13 نفر تعداد مجروحان بیش از 100 نفر است. با توجه به وخامت وضعیت تعدادی از مجروحان احتمالا تعداد قربانیان حادثه تروریستی افزایش خواهد یافت.

13 کشته و 100 زخمی در حمله تروریستی بارسلون/ یک خودروی دیگر نیز در اسپانیا عابران پیاده را زیر گرفت+تصاویر

 13 کشته و 100 زخمی در حمله تروریستی بارسلون/ یک خودروی دیگر نیز در اسپانیا عابران پیاده را زیر گرفت+تصاویر

 

واکنش‌ها به حملات تروریستی اسپانیا:

وزیر خارجه قطر در پیامی توییتری، حملات تروریستی بارسلون را محکوم و با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.

13 کشته و 100 زخمی در حمله تروریستی بارسلون/ یک خودروی دیگر نیز در اسپانیا عابران پیاده را زیر گرفت

پیام توییتری اوباما در پی حمله تروریستی داعش در اسپانیا:
من و میشل به فکر قربانیان حمله بارسلون و خانواده آنها هستیم. مردم آمریکا همیشه در کنار دوستان اسپانیایی خود خواهند ایستاد.

13 کشته و 100 زخمی در حمله تروریستی بارسلون/ یک خودروی دیگر نیز در اسپانیا عابران پیاده را زیر گرفت

شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله تروریستی روز پنجشنبه در شهر بارسلون اسپانیا را که به کشته شدن دست‌کم 13 نفر و زخمی شدن بیش از یکصد نفر دیگر منجر شد، به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از سازمان ملل متحد، اعضای شورای امنیت در بیانیه ای به خانواده های قربانیان و همچنین دولت اسپانیا تسلیت گفتند و با آنها ابراز همدردی کردند. اعضای شورای امنیت بهبود سریع زخمی ها را آرزو کردند. آنها تاکید کردند تروریسم در همه اشکال آن یکی از جدی ترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین المللی است. اعضای شورای امنیت همبستگی خود را با اسپانیا در مبارزه با تروریسم ابراز و بر لزوم تشدید تلاش های بین المللی به منظور مبارزه با تروریسم و افراط گرایی خشن تاکید کردند.

برج ایفل نیز به احترام قربانیان حمله تروریستی بارسلون چراغ‌هایش را خاموش کرد.

 

13 کشته و 100 زخمی در حمله تروریستی بارسلون/ یک خودروی دیگر نیز در اسپانیا عابران پیاده را زیر گرفت+تصاویر

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی