کد خبر: ۵۳۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸
رئیس پلیس فتا استان گفت: این ادعا که برخی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و هرمی مجوز فعالیت را مستقیما از پلیس فتا دریافت کرده‌اند، کذب است .
به گزارش ستاره شیراز ؛ به نقل از سايت پليس فارس، سرهنگ "حبيب‌الله رجبلی" گفت: بین شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و هرمی تفاوت وجود دارد؛ اول اينكه شركت‌هاي هرمي اجازه فعاليت ندارند؛ از سوی دیگر فقط شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای دارند مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز به فعاليتند.

رجبلی با یادآوری ممنوعیت فعالیت شرکت‌های هرمی در كل کشور، تصریح کرد: هیچ دستگاه دولتی اجازه صدور مجوز برای فعالیت شرکت‌های هرمی را ندارد .

رئیس پلیس فتا فارس درباره اعطای مجوز برای فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت هم گفت: این وزارتخانه با همکاری مرکز امور اصناف و بازرگانان فقط به شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای، با رعایت معیارهای تعیین شده مجوز فعالیت می‌دهد؛ اين وزارتخانه به شرکت‌های هرمی مجوز فعالیت نمی‌دهد .

این مقام انتظامی همچنین گفت: فهرست شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز اخذ کرده‌اند و حوزه‌های فعالیت آنها، همراه اطلاعات تماس در سایت این وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد.

او خاطرنشان كرد: امكان دسترسي كاربران به اطلاعات شركت‌هاي بازاريابي شبكه‌اي داراي اجازه فعاليت در نشاني اينترنتي http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir/Forms/ActiveCorporateLists.aspx# وجود دارد.

  رجبلی، بازاریابی شبکه‌ای را در اصل بازاریابی چند سطحی برشمرد و افزود: نحوه و کارکرد این شرکت‌ها با شرکت‌های هرمی تفاوت دارد؛ هدف بازاریابی شبکه‌ای، حذف واسطه‌ها و رساندن کالا ارزانتر به مشتریان است؛ هدفي كه همه دنبال مي‌كنند.

این مقام انتظامی یادآورشد: بخش عمده فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در کشور فروش محصولات داخلی است و این شرکت‌ها در خصوص فروش کالا و محصولات خارجی با محدودیت روبرو هستند .

وی با بیان اینکه کاربران و شهروندان در بازاریابی شبکه‌ای با یک فروشنده محصولات روبرو هستند، ادامه داد: این در حالی است که در شرکت‌های هرمی شهروندان و کاربران با یک فروشنده کالا روبرو نیستند، بلکه با یک کلاهبردار طرف خواهند بود. 

رئیس پلیس فتا فارس در عین حال گفت: احتمال وقوع تخلف حتی در شرکت‌های دارای مجوز بازاریابی شبکه‌ای نیز وجود دارد؛ ازاین رو کاربران باید مراقب باشند و درصورتی که احساس کردند از سوی این شرکت‌ها به فعالیت شرکت‌های هرمی سوق داده می‌شوند از ادامه همکاری و فعالیت خودداری کنند .

رجبلی گفت: لینکی در تمام سایت‌های شرکت های بازاریابی شبکه‌ای دارای مجوز، تحت عنوان ثبت نارضایتی وجود دارد که کاربران می توانند مسائل را به مديران شركت منتقل كنند؛ اگر مشكل اعلامي حل نشد، طرفين مي‌توانند از طريق نشاني اينترنتي www.networkmarketing.moc.gov.ir در كميته بيروني و با استفاده از كد حل اختلاف دروني 14 رقمي كه دريافت مي‌كنند، موضوع را دنبال كنند. 

رئيس پليس فتا استان فارس با اشاره به نشانی سایت و ایمیل پلیس فتا، آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و افزود: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق اين سايت Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند .

برچسب ها: هشدار ، پلیس فتا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی