کد خبر: ۵۳۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس اعلام کرد : هشتم مرداد ماه امسال برای دومین بار طی سال جاری مصرف برق کشور در اوج بار از 55 هزارمگاوات فراتر رفت و در ساعت 14:45 دقیقه به 55هزار 442 مگا وات رسید ، در استان فارس و استان های جنوبی نیز شاهد افزایش مصرف برق هستیم .
رکورد مصرف برق شکست/ افزایش مصرف برق در استان های جنوبیبه گزارش ستاره شیراز ؛ مهندس عبدالعزیز کریمی با بین اینکه یکبار دیگر در 14 تیرماه امسال مصرف برق در پیک شبکه از 55 هزار مگاوات فراتر رفته بود گفت : در استان فارس اوج مصرف برق با سه هزار 460 مگاوات در 21 تیر ماه ساعت 12:50 دقیقه ثبت شده است .
وی ادامه داد : میزان مصرف برق در ساعات اوج مصرف ظهر در استان های فارس و بوشهر، منطقه تحت پوشش شرکت برق منطقه ای فارس، در سال جاری تاکنون بالغ بر 5هزار 250 مگاوات بوده است که کمی کمتر از 10 درصد از مصرف کشور است.
کریمی با بیان اینکه حداکثر میزان تولید نیروگاه های تحت پوشش دولتی و خصوصی و تولیدات پراکنده در سال جاری در فارس و بوشهر به بیش از 6 هزار مگاوات رسیده است گفت :به همین نسبت حدود 700 تا یک هزار و 500 مگاوات حداکثر تبادل با استان های همجوار برای تامین برق مورد نیاز بوده است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس گفت:بیشترین میزان کاهش پیک بار با اجرای طرح های مدیریت بار در سال جاری نیز بالغ بر 340 مگاوات بوده است که در صورت عدم صرفه جویی، برای تولید و انتقال و توزیع همین میزان توان، نیاز به سرمایه گذاری بالغ بر 1300 میلیارد تومان داشتیم.
این مقام مسئول اضافه کرد :برای این میزان کاهش پیک بار از اواخر سال گذشته برنامه ریزی و اقدامات مفصلی صورت گرفته و با مراجعه حضوری به صنایع و انعقاد تفاهم نامه همکاری در طرح های مختلف پاسخگویی بار این مهم محقق شده است.
کریمی در ادامه گفت : حدود 160 مگاوات از این کاهش بار مربوط به مدیریت بار چاههای کشاورزی بوده که توسط شرکت های توزیع شیراز و استان فارس محقق شده است و حدود 180 مگاوات هم مربوط به اجرای طرح های مختلف مدیریت بار توسط مشترکین و صنایع بزرگ بوده که با پیگیری شرکت برق منطقه ای فارس محقق شده است.
وی شهروندان را به رعایت الگوی مصرف بهینه و صرفه جویی بیشتر برای گذر از هفته پر مصرف جاری دعوت کرد.

منبع: ایرنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی