کد خبر: ۵۳۷۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
مسئول آمار مرکز بهداشت شهدای انقلاب، سه عامل اصلی مرگ و میر در شیراز را به ترتیب، بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان‌ها و بیماری‌های دستگاه تنفسی برشمرد.
به گزارش ستاره شیراز ؛ اصغر نوروزی با بیان اینکه امید به زندگی یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی در جهان‌است، گفت: علت مرگ و میر نشان‌دهنده میزان رشد و توسعه‌یافتگی هر جامعه‌ای است و ترسیم دقیق چهره مرگ و بیماری در جامعه و شناسایی علت‌های بروز و مقابله با عوامل سبب‌ساز آن، از راهبردهای اصلی برای افزایش طول عمر و ارتقای سلامت انسان محسوب می‌شود.

وی از سن جنیست و سکونت به منزله اطلاعات زیربنایی برای تدوین، اجرا، پایش و ارزشیابی برنامه‌های اجتماعی با محوریت سلامت انسان نام برد و افزود: ثبت درست و قابل اعتماد علت مرگ روند پیچیده‌ای را در نهادهای اجتماعی طی می‌کند تا از دقت‌های لازم برخوردار شود.

نوروزی ضمن اشاره به نتایج استخراج شده در سال 1395 در قالب برنامه ثبت کشوری مرگ و میر ابراز کرد: این برنامه که در مرکز بهداشت شهدای انقلاب و بر اساس اطلاعات به‌دست آمده از کل شهرستان شیراز به دست آمده است، نشان می‌دهد بیماری‌های قلبی‌عروقی 35 درصد، سرطان‌ها و تومورها 13درصد، بیماری‌های دستگاه تنفس ۹/۶ درصد، حوادث ۸/۶ درصد و بیماری‌های حول تولد ۵/۵ درصد، بیشترین علل آماری مرگ و میر هستند.

مسئول آمار مرکز بهداشت شهدای انقلاب افزود: در سال گذشته، روزانه حدود 22 نفر در شهرستان شیراز فوت کردند، که از این تعداد، 60 درصد مرد و 40 درصد زنان بوده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی