کد خبر: ۵۳۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
۵ مدرسه قدیمی شیراز برای ثبت در مدارس ماندگار معرفی می شوند.
به گزارش ستاره شیراز ؛ محمد علی افشانی استاندار فارس در شورای آموزش ‌و پرورش استان، گفت: مدارس نامدار و بزرگی از قدیم در شهر شیراز وجود دارند که می توان به عنوان مدارس ماندگار ثبت شوند.


وی اضافه کرد: برای معرفی ۵ مدرسه هنرستان نمازی، دبیرستان عشایری، هنرستان طالقانی، جوانمردی و دبیرستان نمازی برای ثبت نام در لیست مدارس ماندگار موافق هستم.


افشانی افزود: نسبت دانش‌آموز به معلم باید همانند کشورهای پیشرفته باشد که به علت ضعف اطلاعاتی و نداشتن آمار دقیق، توزیع مناسبی را در مدارس از نظر تعداد دانش‌آموز و معلمان نداریم و همین مسئله باعث شده در یک مدرسه تراکم بسیار و در مدرسه دیگر با تعداد بسیار کمی مواجه باشیم.

وی تاکید کرد: تا ۱۵ مهرماه ۹۶، باید اطلاعات کامل مدارس، معلمان و فضاهای آموزشی تهیه‌شده و در اختیار استانداری قرار گیرد تا نسبت توزیع معلم به دانش‌آموز و کلاس‌های درس به‌طور دقیق مشخص شود.

استاندار فارس در خصوص تعطیل شدن اداره کل آموزش و پرورش در روزهای پنج شنبه نیز بیان کرد: در این خصوص با تهران صحبت کرده ام اما در قانون به طور مشخص اعلام به ۶ روز کاری شده به همین علت نمی توان روز پنج شنبه اداره کل آموزش و پرورش را تعطیل کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی