کد خبر: ۵۳۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
عضو هيئت مديره خانه مطبوعات استان فارس از برنامه‌ريزي براي برگزاري آئين‌هايي با هدف بزرگداشت روز و هفته خبرنگار در اين استان خبر داد.
برگزاري ويژه‌برنامه‌هاي هفته خبرنگار در فارس/اهداء نشان مفاخر به يك فعال رسانه‌ايبه گزارش ستاره شیراز ؛ به نقل از روابط عمومي ارشاد فارس، حسن دهقان دوشنبه 2 مرداد در تشريح برنامه‌هاي پيش‌بيني شده براي بزرگداشت مقام خبرنگار در استان فارس گفت: امیدواریم برنامه‌هاي پيش‌بيني شده بتواند بخشي كوچكي از تلاش‌هاي خبرنگاران را جبران كند.

حسن دهقان با ابراز تأسف از برخی یکسویه نگری ها و بی تفاوتی مسئولان برخی رسانه ها با مسائل معیشتی و شغلی خبرنگاران تصریح کرد: بزرگترین دست مریزاد و تکریم برای خبرنگاران شناخت جایگاه ایشان و در مرحله بعد احترام به حقوق صنفی آن ها است که متأسفانه در سال گذشته توسط برخی به خوبی انجام نشد و تعدادی از خبرنگاران و عکاسان خبری کار خود را از دست دادند .

وی ایجاد کمیته حقوقی و انضباطی در خانه مطبوعات و معارفه اعضای این کمیته را از مهمترین اتفاقات هفته خبرنگار امسال اعلام و خاطرنشان کرد: خانه مطبوعات فارس از این به بعد از حقوق خبرنگاران در مجامع حقوقی با جدیت دفاع خواهد کرد و تا حد توان اجازه نخواهد داد از این طیف مهم و مؤثر جامعه در مسائل شغلی استفاده ابزاری شود .

دهقان افزود: شکل گیری انجمن صنفی خبرنگاران در شیراز امر بسیار مهمی است چراکه انجمن و خانه مطبوعات در کنار هم و با هم افزایی خواهند توانست بسیاری از مسائل موجود را از پیش رو بردارند .

عضو هیئت‌ مدیره خانه مطبوعات فارس گفت: در برنامه های پیش رو از پیشنهادات خبرنگاران و سایر تشکل های صنفی خبرنگاری استقبال می کنیم .

وی تجلیل از یکی از مفاخر روزنامه نگاری استان فارس در مراسم اصلی روز خبرنگار را از دیگر برنامه های امسال اعلام و اضافه كرد: تجلیل از یکی چهره‌های شناخته شده روزنامه نگاری و اهدای پنجمین نشان مفاخر از مصوبات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی فارس است که در روز خبرنگار عملی می شود .

سومین نمایشگاه گروهی عکاسان خبری دیگر برنامه های روز خبرنگار است که عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات فارس به آن اشاره و خاطرنشان كرد: جزییات مراسم اصلی نکوداشت خبرنگار که با حضور خبرنگاران و مقامات استانی برگزار می شود و سایر برنامه های این هفته به‌زودی و با مشورت با سایر تشکل های صنفی و اهالی رسانه اعلام می شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی