کد خبر: ۵۳۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس عملکرد این شرکت در دولت تدبیر و امید را تشریح و آن را درخشان توصیف کرد و بیان داشت: در سالهای 92 تا 95 گام های ارزشمندی برای تامین آب و احداث و توسعه شبکهای فاضلاب در این استان انجام شده است .
گام های بلند دولت در تامین آب و احداث شبکه های فاضلاب در فارسبه گزارش ستاره شیراز ؛ محمد علی قلندری اظهار داشت : شرکت آب و فاضلاب استان فارس دراین مدت با حفر 57 حلقه چاه ، تجهیز 55 حلقه چاه ، کف شکنی 10 حلقه و اجرای 81 کیلومتر خط انتقال همه تلاشها را برای تامین آب شرب شهروندان انجام داده است .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس در ادامه بیان کرد : اصلاح و توسعه شبکه های اّ نیز نقشی فراگیر و زیاد در تامین آب شرب شهرهای فار سداشته است ، در این مدت 237.5 کیلومتر اصلاح شبکه و 295.5 کیلومتر توسعه شبکه در برنامه کاری بوده که انجام شده است .
قلندری همچنین از نصب 71 هزار انشعاب آب دراین مدت در شهرهای استان فار س خبر داد و گفت : واگذاری این تعداد انشعاب در شرایطی که مراحل تامین منابع آب آشامیدنی و جست و جوی آب شرب در عمق 500 متری در برخی از شهر های این استان دشوار شده است کاری بزرگ به شمار می آید .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس همچنین از اجرای 133 کیلومتر شبکه فاضلاب و واگذاری 10هزار و 747 انشعاب فاضلاب در شهرهای استان فارس خبر داد و گفت : توسعه شبکه فاضلاب تاثیر چشمگیری در حفظ محیط زیست و زدودن آلودگی های شهری و ایجاد محیطی سالم برای زندگی شهروندان داشته است .
قلندری همچنین از استفاده از تسهیلات وام با مشارکت بانک توسعه اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت : این وام به منظور اجرای شبکه و تصفیه خانه های فاضلاب 6 شهر استان فارس به منظور افزایش بهره مندی مردم از تاسیسات شبکه و تصفیه فاضلاب و ارتقای سطح بهداشت عمومی با طول کل 543 کیلومتر خط لوله و حجم کل تصفیه خانه ها معادل 64هزار 400 متر مکعب در شبانه روز با برآوردی معادل 143 میلیون یورو انجام شده است .
وی با بیان اینکه این شرکت وظیفه تأمین آب شرب مورد نیاز شهروندان 82 شهر استان فارس را بر عهده دارد گفت : اجرای طرح های توسعه در سالهای گذشته تاثیر بسزایی در تامین و توزیع آب آشامیدنی شهروندان با وجود شرایط اضطراری از جمله بحران کم آبی در چند شهر این استان داشته است .
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی