کد خبر: ۵۳۵۳۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: استقبال کم نظیر مردم شیراز از برپایی نمایشگاه بین المللی خودرو در این شهر گویای آن است که مردم انتظار دارند خودروی در شأن آنها در کارخانجات خودروسازی داخلی تولید و عرضه شود.
پیام استقبال مردم شیراز از نمایشگاه بین المللی خودروبه گزارش ستاره شیراز ؛ مسعود رضایی روز جمعه در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در شیراز افزود: بدون شک، برپایی این نمایشگاه در ارتقای نگاه مردم به رشد اقتصادی کشور و آینده صنعت خودروی داخلی تاثیرگذار است و از این رو، باید قدردان دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه بود. 
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت ارتقای کیفیت خودروهای ساخت داخل اظهار کرد: در ارتباط با کیفیت کالا در نهایت باید مصرف کننده اظهار رضایت داشته باشد، هرچند برخی از مشتریان به واسطه تحریم ها و مشکلات و تنگناهای اقتصادی به ویژه تحریم های بانکی از برخی تولیدات داخلی ناراضی هستند. 
وی بیان کرد: باید توجه داشت که تولیدکنندگان داخلی در تامین منابع مالی در سال های گذشته با محدودیت هایی روبرو بوده اند و با توجه به گشایشی که در برجام اتفاق افتاده است، انتظار می رود که مشکلات تولیدکنندگان داخلی رفع شود و آنها بتوانند در مسیر ارتقای کیفیت قدم های موثرتری بردارند.
رضایی ادامه داد: باید نگاه و زاویه دیدمان در بحث انتقال تکنولوژی و کسب دانش فنی به خارج از کشور باشد، باید به توان داخلی بیشتر اتکا کنیم که در مجموعه سایپا شاهد این اتفاق هستیم و در حقیقت این نماد اقتصاد مقاومتی است؛ این مجموعه با توجه به تنوع محصولات، به لحاظ کیفی و کمی از رشد خوبی برخوردار شده اند.
این نماینده مجلس در پاسخ به پرسشی درباره خروج خودروی پراید از چرخه تولید و جایگزینی محصولاتی مانند کوئیک، ساینا و تیبا به جای این خودرو گفت: با توجه به توضیحات مسئولان گروه خودروسازی سایپا و اقتصادی بودن این خودروها، امیدواریم که محصولات اشاره شده بتوانند جایگزین های خوبی برای پراید باشند و تصویر ذهنی در خصوص پراید ارتقا یابد.
وی بیان کرد: این مجموعه در صنعت خودرو عملکرد خوبی داشته است اما باید توجه داشت، وجود رقابت برای کل صنعت خودرو ضروری است و دید انحصاری در تولید خودرو باعث عدم رشد این صنعت می شود و باید به مقوله رقابت با دید وسیع تری نگاه شود و در نهایت رقابت در تولید محصولات، باعث ارتقای رضایت مندی مشتریان می شود. 
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شامگاه سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان استانی و مدیران ارشد شرکت های خودروسازی داخلی و نمایندگان شرکت های خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس در شهرک گلستان شیراز آغاز به کار کرده است. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی