کد خبر: ۵۳۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
مدیر درمان تامین اجتماعی استان:
مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تجهیزات پیشرفته درمان استان در بیمارستان خاک می‌خورد.
تجهیزات پیشرفته کهگیلویه و بویراحمد در بیمارستان خاک می‌خوردبه گزارش ستاره شیراز ؛ پیام اکبری در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه بخشی از تجهیزات درمان تامین اجتماعی بدون استفاده مانده است، گفت: این تجهیزات حتی از تجهیزات دانشگاه علوم  پزشکی استان پیشرفته تر است اما دانشگاه همکاری لازم را با ما ندارد.

اکبری با اشاره به اینکه استفاده از این تجهیزات نیازمند پزشک فوق تخصص است و دانشگاه میگوید که پزشکهای فوق تخصص ما اجازه ندارند در جای دیگری فعالیت کنند، تصریح کرد: پزشک فوق تخصص آزاد هم در بیرون از دانشگاه وجود ندارد که از آنها استفاده کنیم. به هرحال به علت همکاری و همراهی نکردن دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، تجهیزات پیشرفته ما در بیمارستان خاک می خورد و مردم نمی توانند از آنها استفاده کنند.

تنها در سه شهرستان بویراحمد، کهگیلویه و گچساران به دلیل داشتن بیش از 20 هزار بیمه شده، درمان مستقیم یعنی مراکز ملکی درمان سرپایی و درمانی داریم.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در شهرستان‌های دنا، لنده، چرام، بهمئی و باشت مراکز ملکی به دلیل بیمه شده زیر 15 هزار نفر نداریم، خاطرنشان کرد: روزانه 6 هزار مراجعه کننده در مراکز ملکی تامین اجتماعی استان از خدمات 100 درصد رایگان بهره مند هستند.

اکبری از رشد 15 درصدی خدمات کلینیکی در استان خبر داد و تصریح کرد: 57 مورد مجور جذب پزشک متخصص و عمومی و دندانپزشک داشتیم که با سه سال قبل از آن برابری می‌کند که این مهم رضایتمندی بیمه شدگان را در پی داشته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بخش مراقبت‌های ویژه با 5 تخت در یاسوج راه اندازی شد، ادامه داد: توسعه پلی کلینیک گچساران در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع و زیربنای 3 هزار و 650 متر مربع در دست اجرا بوده و بزودی راه اندازی و افتتاح می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نبود درمانگاه سرپایی مهمترین مشکل درمان تامین اجتماعی در شهر یاسوج بود که با پیگیری‌های انجام شده نیمه دوم سال گذشته درمانگاه اقماری و درمانگاه بیهوشی را با بخش‌های مختلاف راه اندازی کردیم.

اکبری با بیان اینکه روزانه 15 بیمار پذیرش بستری در بیمارستان 58 تختخوابی شهدای گمنام یاسوج داریم، تاکید کرد: با تمام مراکز درمانی قرارداد منعقد شده و سال گذشته در این زمینه 72 میلیارد تومان هزینه کردیم.

وی بیان کرد: از ۳۰ درصد تجهیزات پزشکی تامین اجتماعی در استان به علت عدم همکاری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نمی توانیم استفاده کنیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد مطالبات سازمان تامین اجتماعی در استان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: حدود ۵۰ میلیارد تومان بدهی ما در سطح استان است که ۳۵ میلیارد آن مربوط به دانشگاه علوم پزشکی است.طی سال گذشته 132 میلیارد تومان در زمینه درمان این استان هزینه شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی