کد خبر: ۵۳۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
با حضور مردم و مسئولان استان فارس و شهرستان شیراز، بیش از 45 هزارکیلوگرم انواع موادمخدر غیردارویی مکشوفه در این استان، امحاء شد.
به گزارش ستاره شیراز ؛ قبل از ظهر چهارشنبه 14 تیر، با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرمانده انتظامی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فارس، بیش از 45 هزارکیلوگرم موادمخدر غیردارویی در شیراز امحاء شد.

 فرمانده انتظامي استان فارس در اين مراسم گفت: موادمخدر و روان گردان‌ها مانند زلزله خاموش است و به‌عنوان ابزاری برای جنگ نرم علیه کشورهای هدف استفاده می‌شود.

سردار احمدعلی گودرزی گفت: براساس آمارها و سال 2014 بیش از 247 میلیون نفر از جمعیت 15 تا 64 ساله در 170 کشور حداقل یک بار مبادرت به مصرف یکی از انواع مواد مخدر كرده اند.

او با بیان اینکه در 10 ساله اخیر جامعه جهانی با رشد 19 درصدی مصرف کنندگان انواع موادمخدر روبرو بوده است، وجود تقاضا را عاملی انگیزشی برای تداوم عرضه موادمخدر دانست و گفت: کاهش تقاضا نیازمند ارتقاء داشته‌های فرهنگی است و بستر این کار باید در مدارس، دانشگاه‌ها و خانواده‌ها فراهم شود.

گودرزی اعتقاد دارد که جراید،‌ صدا و سیما، اندیشمندان، فرهنگیان و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند در نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با موادمخدر تاثیرگذار باشند. 

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: با تلاش مأموران انتظامي استان، سال گذشته بیش از 34 تن انواع موادمخدر کشف و 87 باند مواد مخدر منهدم شد؛ امسال هم حدود 10 تن انواع مواد مخدر كشف شده  كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزايش داشته است . 

معاون سياسي و امنيتي استاندار فارس گفت: عامل امنیت بالا در استان فارس، تلاش‌های تمام نهادهای امنیتی، انتظامی و نظامی، خصوصا نیروی انتظامی است.

هادی پژوهش با بیان اینکه موادمخدر به‌عنوان ابزاری در دست دشمن محسوب می‌شود که می‌تواند نیروهای فعال جامعه را از بین ببرد، گفت: مبارزه با مواد مخدر باید مردمی شود و همه در این راه حساس باشند و احساس مسئولیت کنند تا بتوان در این مبارزه پیروز شد. 

برچسب ها: امحا مواد مخدر ، فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی