کد خبر: ۵۲۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۱
مدیر کل راه آهن فارس به متخلفان تردد حریم ریلی هشدار داد.
 ولدی مدیر کل راه آهن فارس گفت: طی روزهای اخیر شاهد ترددهای نابجای عابرین و حاشیه نشین های خطوط در حریم راه آهن فارس بوده ایم که این امر بسیار خطرناک است.

ولدی افزود: هر گونه تردد و عبور از خطوط ریلی و ورود به حریم 17 متری راه آهن ممنوع است و براساس قانون مستحدثات،درختکاری،زراعت،دیوارکشی،تأسیسات و حفاری در محدوده تأسیسات زیربنایی ،30 متر بعد از حریم و به طورکلی 47 متر ممنوع است وهرگونه دخل و تصرف در آن خلاف مقررات است.

وی ادامه داد: علیرغم تذکرات و تأکیدات پرسنل راه آهن فارس متأسفانه همچنان شاهد تردد عشایر و عابرین در حریم ریلی فارس هستیم و به دلیل سرعت و وزن بالا ترمز گرفتن آنی برای قطار مشکل است که ضرورت دارد افراد از ورود به حریم راه آهن خودداری کنند.

ولدی اظهار داشت: متأسفانه به دلیل ناآشنایی همسایگان خطوط ریلی با قوانین و مقررات راه و راه آهن مشکلاتی از قبیل تعرض به حریم راه آهن،بی توجهی و عبور و مرور از روی ریل ،سنگ پرانی و مسائل خطر آفرین از سوی آنها ایجاد می شود.
 
مدیر کل راه آهن فارس تصریح کرد: در زمینه ترویج فرهنگ ایمنی برای همسایگان ریلی برنامه های آموزشی و فرهنگی خوبی در نظر گرفته شده و تاکنون با استقبال خوبی هم روبه رو شده است و امیدواریم با این فرهنگ سازی ها به تدریج از ناهنجاری های مربوط به این بخش در ناحیه فارس کاسته شود.
برچسب ها: راه آهن ، حریم ، تردد
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی