کد خبر: ۵۲۵۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از وجود 15 درصد چاه‌‌های غیرمجاز کشور در استان فارس خبر داد.
علی‌اکبری ‌ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:از 370 هزار چاه غیرمجاز کشور 15 درصد در استان فارس است.

 

آب در ایران از گذشته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و به همین دلیل با ایجاد قنات، آب‌آنبارها و سقاخانه‌ها، این مایه حیاتی را مدیریت می‌کردند. 

 
وی افزود: برای مقابله با خشکسالی ناشی از کمبود بارندگی، باید کنترل مصرف بی‌رویه آب‌‌های زیرزمینی و نصب کنتور هوشمند در چاه‌‌های مجاز مورد توجه قرار گیرد.
 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشت گلخانه‌ای و توسعه آبیاری تحت فشار از جمله مصوبات مجلس است و برخورد قانونی با متخلفانی که اقدام به حفر چاه‌های غیرمجاز می‌کنند و نیز اصلاح الگوی کشت و گونه‌‌هایی که مقاوم به شوری و کمی آبی هستند باید در دستور کار قرار گیرد.
 
علی‌اکبری اضافه کرد: استفاده از پساب‌ها و بازگرداندن به چرخه کشت و آبیاری، اختصاص 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال پایدار و جبران خشکسالی در روستاها و مناطق مرزی و اختصاص 300 میلیارد تومان در قانون بودجه برای توسعه آبیاری از دیگر مواردی است که در خانه ملت به تصویب رسیده است.
 
وی گفت: با همکاری و تعامل با سازمان برنامه و بودجه، سازمان محیط زیست و وزارت نیرو، بودجه‌ای برای احیاء تالاب‌ها به ویژه تالاب بختگان در استان فارس اختصاص یافته است. 
اکبری ادامه داد: برای تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید به اشتغال پایدار توجه ویژه شود، و برای ایجاد اشتغال پایدار و تولید فعال نیازمند فراهم کردن محیطی امن و توام با آرامش برای جذب سرمایه‌گذار در کشور و استان فارس هستیم.
 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای ارائه تسهیلات به جامعه مولّد، کشاورزانی که زیر سقف 10 میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند و به علت دیرکرد اقساط مشمول جریمه شده‌اند، اگر اصل وام را پرداخت کنند از پرداخت جریمه معاف می‌شوند.
برچسب ها: فارس ، چاه غیر مجاز
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی