کد خبر: ۵۲۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۹
استاندار فارس تاكيد كرد كه با فضاسازي هيچ رفتار غير قانوني در اين استان شكل نخواهد گرفت و او تسليم اين فضاسازي‌ها نشده و تحت تاثير هيچ فشار و روشي غير از مسير قانون قرار نمي‌گيرد.
 سيد محمدعلي افشاني عصر سه‌شنبه در جلسه شوراي برنامه‌ريزي استان فارس با تصريح اينكه مردم در روز 29 ارديبهشت حماسه‌اي تاريخي را رقم زدند، تاكيد كرد كه تنها حاكميت قانون را دنبال كرده و مي‌كند و هيچ موضوعي را براي اداره صحيح جامعه بالاتر از حاكميت قانون نمي‌داند. 

وي ضمن قدراني مجدد از حضور حداكثري مردم استان در دو انتخابات ارديبشهت ماه، بيان كرد: مردم با درك درست از شرايط منطقه‌اي و جهاني آمدند و نظام و كشور را مصونيت بخشيدند . 

استاندار فارس با بيان اينكه كساني كه تريبون در اختيار دارند نبايد كاري كنند كه تفاوتي ميان مردم ايجاد شود، افزود: فارس در بين تمام استان‌هاي هم تراز هم به لحاظ ميزان راي و هم ميزان رايي كه به رئيس جمهور منتخب داد، اول بود .

وي اعتقاد دارد اولين برندگان انتخابات، مردمي بودند كه با مسئوليت شناسي پاي صندوق‌هاي راي آمدند و در سرنوشت كشور دخيل شدند، دومين برنده انتخابات را مقام معظم رهبري دانست كه با رهنمودهاي عالمانه خود زمينه حضور گسترده مردم در انتخابات را فراهم كرد و گفت: انتخابات در فارس در كمال امنيت و با مشاركت بالا برگزار شد .  

افشاني با تاكيد بر اينكه حاكميت قانون را براي اداره صحيح جامعه دنبال مي‌كند، گفت: كسي نمي‌تواند به نام قانون، خلاف آن را مطالبه كند؛ انتظار داريم انتخاباتي كه با شكوه برگزار شد، به ناحق زير سوال نرود، چرا كه چنين فضاسازي‌هايي به نفع مردم نيست .

وي البته اين را هم گفت كه اگر كسي تصور ميكند تخلفي رخ داده، قانون مسير اعتراض را مشخص كرده و پس از بررسي اعتراض‌ها هم مر قانون اجرا خواهد شد؛ بنابر اين نبايد با فضاسازي شيريني كار بزرگ مردم در كام‌ همه تلخ شود.

استاندار فارس تاكيد كرد: بايد بدانيم هر جمله‌اي كه از پشت تريبون‌ها گفته مي‌شود بر رونق استان و وضعيت اقتصادي اثرگذار است و براي من و زير مجموعه‌ام هيچ چيزي بالاتر از قانون نيست و تحت تاثير هيچ فشار و روشي قرار نخواهيم گرفت .

وي خطاب به مديران حاضر در جلسه بيان كرد كه از فضاي انتخابات خارج شده و براي قدرداني از حضورمردم در انتخابات، به رفع مشكلات آنان بپردازند و تاكيد كرد كه امروز انتظارات مردم افزايش يافته و كار مديران سخت‌تر از گذشته شده است.

استاندار فارس با تاكيد براينكه در جلسه شوراي اداري استان فارس به تفصيل راجع به مسائل مختلف سخن خواهد گفت، به اعضاي اصلي شوراي اداري استان تذكر داد كه شخصا در جلسات اين شورا شركت كنند. 

افشاني در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه نرخ بيكاري در فارس از ١٢.١ درصد به ١١.٤ درصد كاهش يافته است، افزود: اين مهم در حالي ايت كه نرخ بيكاري در كشور افزايش داشته است .

منبع: ایسنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی