کد خبر: ۵۲۴۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
استاندار فارس:
استاندار فارس اعتقاد دارد كه دانايي ابزار استقلال كشور به‌شمار مي‌رود و سرمايه‌گذاري در مسير دانايي مردم بهترين سرمايه‌گذاري و فعاليت‌ها است.
دانایی ابزار استقلال کشور استبه گزارش ستاره شیراز ؛ به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، سيد محمدعلي افشاني در ديدار با اعضاي مجمع خيرين نخبه‌پرور استان فارس با تصريح اينكه نيك‌انديشي، نيك‌كرداري و انجام امور نيك، از ديرباز جزئي از فرهنگي ايرانيان بوده و است، گفت: كسي نمي‌تواند اندازه كار خير و نيك را بيان كند، اكثر كساني كه در مسير خير قدم برمي‌دارند به خواست خداوند به اين راه هدايت شده‌اند .

وي با اشاره به فرمايشي از امام علي(ع) كه مي‌فرمايد "شما تنها مالك آن بخش از دارايي خود هستيد كه وقف كرده‌ايد، گفت: سعدي نيز در اين زمينه سروده‌ است؛ بس بگردید و بگردد روزگار / دل به دنیا درنبندد هوشیار / ای که دستت می‌رسد کاری بکن/ پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار/ این همه هیچ است چون می‌بگذرد / تخت و بخت و امر و نهی و گیر و دار/ نام نیکو گر بماند ز آدمی/ به کزو ماند سرای زرنگار 

استاندار فارس با تاكيد بر اين كه نام نيك خيرين به ويژه كساني كه بر روي دانايي سرمايه گذاري مي كنند، در طول تاريخ ماندگار خواهد شد، افزود: ابزار استقلال كشور دانش است؛ امروز قلم عامل برتري است نه تفنگ؛ كساني كه بر روي دانايي سرمايه گذاري مي كنند توانايي آينده اين كشور را رقم مي‌زنند. 

افشاني با بيان اينكه در عصر ما دانش، علم و دانايي عامل برتري و لازمه و نياز استقلال هر كشور است، گفت: شما بر روي باهوش ترين و با استعدادترين فرزندان اين سرزمين سرمايه گذاري مي كنيد كه سرمايه هاي آينده كشور محسوب مي‌شوند .

وي با تاكيد بر اين كه سرمايه گذاري براي حفظ فرزندان باهوش و با استعداد در ايران، حفظ هويت آينده ايران است، افزود: فرزند هر آدم باهوش معمولا باهوش است؛ هر انساني كه در دانش و علم صاحبنظر باشد تلاش مي‌كند فرزندش را با علم تربيت كند.

استاندار فارس بااشاره به تاثير حضور افراد باهوش و نخبه در توليد نسلي باهوش و با استعداد در آينده، خروج نخبگان از كشور را موجب ايجاد فاصله‌اي عظيم بين افراد در جوامع مختلف به لحاظ توانمندي‌هاي هوش و استعداد دانست.

او گفت: كساني كه سرمايه گذاري مي‌كنند تا اين منابع عظيم كشور در ايران مانده، تربيت شده و براي كشور مفيد باشند، داناترين، شريف ترين و محترم ترين افراد هستند و بايد براي همه قابل تكريم و احترام باشند .

افشاني با اشاره به اين كه گذشته، سرمايه را تنها منابع فيزيكي محسوب مي‌كردند، گفت: بعدها سرمايه انساني را به حساب آوردند و امروزه در كشورهاي پيشرفته سرمايه اجتماعي را مهمترين سرمايه مي‌دانند كه مهمترين بخش آن اعتماد افراد به يكديگر است .

وي با بيان اين كه كار افراد خير فقط پول دادن نيست بلكه فرهنگ سازي است، گفت: در دوره اي كه افراد تلاش مي كنند كه ثروت جمع كنند شما به آينده مي انديشيد و منافع ملي را به منافع شخصي ترجيح مي دهيد؛ در زماني كه خیلی به دنبال فرصت طلبي هستند خيرين براي انسان هاي با استعدادي كه فردا انسان هاي متفكري مي شوند، فرصت سازي مي كنند .

استاندار فارس گفت: اگر سرمايه گذاري بر روي افراد با استعداد صورت مي گيرد منتي بر فرزندان مستعد اين سرزمين وجود ندارد؛ زيرا اگر امروز بر روي آن ها سرمايه گذاري مي شود آن ها فردا صدها و هزاران برابر آن را به جامعه پس خواهند داد .

افشاني با اشاره به فرموده امام علی(ع) كه می فرماید" فَأَمَّا حَقُّکُمْ... وَ تَعْلِیمُکُمْ کَیْلَا تَجْهَلُوا وَ تَأْدِیبُکُمْ کَیْمَا تُعَلِّمُوا اى مردم، تعلیم و تربیت شما حق شما بر گردن من است"، افزود: سرمايه گذاري براي تربيت افراد نخبه و با استعداد وظيفه مسئولين است و اگر در اين زمينه كوتاهي مي شود جوانان بايد بر ما ببخشند .

وي با بيان اين كه كساني كه در زمينه سرمايه گذاري بر روي استعدادهاي برتر قدم بر مي دارند به آينده كشور مي‌انديشند، گفت: ما نياز داريم كه اين استعدادها پرورش یابد و فردا پاسخگوي نيازهاي آينده كشور باشند .

استاندار فارس با اشاره به اين كه در دوره اي خيرين مدرسه ساز انگشت شمار بودند و امروز چند هزار نفر هستند، افزود: خداوند در قرآن مي فرمايد؛ كار خير مانند بذري است كه از هر كدام هفت خوشه و از هر خوشه صد دانه و حتي بيشتر به وجود مي آيد؛ خيرين نيز همين گونه در حال افزايش هستند. 

منبع: ایسنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی