کد خبر: ۵۲۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
مدير كل پزشكي قانوني فارس:
مديركل پزشكي قانوني استان فارس مدعي شد كه براساس آمارها در سال 95 و در مقايسه با سال 94 شاهد كاهش نزاع در استان فارس بوده‌ايم .
به گزارش ستاره شیراز ؛ دكتر سعيد غلامزاده يكشنبه 7 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: در سال 95 تعداد 31 هزار و 170 نفر مدعي نزاع به پزشكي قانوني در استان فارس مراجعه كرده‌اند . 

وي ادامه داد: از كل مراجعان به پزشكي قانوني در خصوص نزاع، 10 هزار و 117 زن و 21 هزار و 52 نفر مرد بودند . 

غلامزاده گفت: مقایسه آمار افراد مدعی نزاع مراجعه كننده به پزشکی قانونی در نقاط مختلف استان فارس در سال 95 با آمار اين افراد در سال 94 نشان از كاهش 1.52 درصدي مراجعان دارد . 

مديركل پزشكي قانوني استان فارس خاطرنشان كرد: در بررسي آمار مردان و زندان مراجعه كننده مدعي نزاع به پزشكي قانوني، شاهد كاهش 3.3 درصدي نزاع در مردان و افزايش 2.5 درصدي نزاع در زنان هستيم . 

غلامزاده گفت: طبق آمارهای ارائه شده سازمان پزشکی قانونی، استان فارس در موضوع نزاع بعد از استان‌هاي تهران، خراسان رضوي، اصفهان و آذربايجان شرقي، در رتبه پنجم كشور قرار دارد . 

وي با بيان اينكه سال گذشته تعداد 1458 نفر براثر حوادث رانندگی در فارس جان خود را از دست داده‌اند، گفت: استان فارس در سال 95 رتبه نخست كشور در مرگ ناشي از سوانح ترافيكي را به خود اختصاص داده است . 

غلامزاده افزود: این آمارنسبت به سال 1394 که تعداد فوتی‌ها 1374نفر بود، افزایش 6.11 درصدي را نسبت به سال قبل از آن در فارس نشان مي‌دهد . 

غلامزاده افزود: ازمجموع کشته شدگان حوادث رانندگی در سال 1395 تعداد 378 نفر براثر حوادث درون‌شهري و 1080 نفر براثر حوادث جاده‌اي فوت كرده‌اند . 

مديركل پزشكي قانوني استان فارس گفت: تعداد مصدومان حوادث رانندگي در فارس، نسبت به سال گذشته 8.13 درصد افزايش را نشان مي‌دهد . 

غلامزاده افزود: در سال 1395 تعداد 24 هزار و 900 نفر مصدوم ناشی از تصادفات در فارس ثبت شده است كه از این تعداد 17 هزار و 944 نفر مرد و 6هزار و 956 نفر زن بوده‌اند . 

مديركل پزشكي قانوني استان فارس گفت: بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، استان فارس در مصدومان سوانح ترافیکی بعد از استان‌های تهران و خراسان رضوی در رتبه سوم قرار گرفته است .
منبع: ایسنا 
برچسب ها: تصادف ، درگیری
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی