کد خبر: ۵۲۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
معاون استانداری فارس اعلام کرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: موانع توسعه شبکه دولت با هدف اتصال 2 هزار نقطه در استان فارس رفع شده است.

رفع موانع توسعه شبکه دولت در فارس یدالله رحماني پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: شبکه دولت يک زيرساخت سخت‌افزاري و نرم‌افزاري براي انجام امور خاص و کاملاً متفاوت از دولت الکترونيک  در کشور است كه در آينده می تواند بخشي از دولت الکترونيکی باشد.


او اضافه کرد: هدف از راه اندازي شبكه دولت اتصال تمام اداره‌ها و سازمان‌های اجرایی در کشور و در همه استان‌ها و شهرستان‌ها و بخش‌ها و روستاها، به شبکه امنی است که بر بستر آن امکان ارائه خدمات ملی وجود داشته باشد.


رحمانی ایجاد شبکه ملی را زمینه‌ساز ارائه خدماتی مانند سیماد (سامانه یکپارچه مکاتبات الکترونیکی دولت -اتوماسيون مکاتبات اداري)، سامد(سامانه ارتباط مردم و دولت )، سناما (سامانه نظارت آني معاونت مالي و خزانه داري كل كشور)، سنا( سامانه نظارت الکترونیکی دیوان محاسبات)، سامانه پنجره واحد وزارت امور اقتصادی و دارایی، سامانه تبادل الکترونیکی فایل درخواست وجه، سامانه اطلاعات مقامات کشوری، دسترسی به پورتال هیات عالی گزینش و دیگر سامانه‌های موجود دانست.


وي با بیان اینکه در سطح کشور نهاد رياست جمهوري متولي اصلی شبکه دولت است، گفت: استانداری‌ها با محوریت مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت به عنوان یکی از واحدهای تابعه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع، مسئولیت راهبری و توسعه این شبکه در استان‌ها خواهد بود.


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس با اشاره به اين كه در مدل اولیه استقرار شبکه دولت استان فارس سه مرکز مخابراتی در مرکز شهر شیراز تجهیز و 30 اداره کل و سازمان به شبکه فوق متصل شد، افزود: با برقراری ارتباط شبکه دولت استان فارس به نهاد ریاست جمهوری (به عنوان هسته مرکزی شبکه دولت) و شبکه دولت دیگر استان ها، تعداد دستگاه های اجرایی استان كه به شبكه متصل هستند افزایش یافت به گونه ای که هم اینک 130 دستگاه اجرایی در سطح استان فارس به این شبکه متصل و از سرویس ها و خدمات آن بهره مند خواهند بود.


رحماني گفت: افزایش خدمات و سرویس های قابل دسترس بر بستر شبکه دولت از یک طرف و الزام دستگاه های نظارتی و حاکمیتی مبنی بر دسترسی کلیه دستگاه های اجرایی به این شبکه از طرف دیگر، نهاد ریاست جمهوری را به عنوان متولی اصلی شبکه دولت بر این داشت تا در توپولوژی موجود شبکه بازنگری كرده و محدودیت هايي كه براي توسعه شبكه وجود داشت را برطرف كند . 


وي ادامه داد: بر این اساس طي تفاهمي ميان نهاد رياست جمهوري و شرکت مخابرات ايران، مقرر شد توسعه بستر شبکه دولت در استان فارس بر عهده مديريت منطقه فارس شرکت مخابرات ايران قرار گيرد و اين موضوع هم اکنون با پيگيري مديريت فناوري اطلاعات و شبکه دولت استانداري فارس و توسط مديريت منطقه فارس شرکت مخابرات ايران با هدف گذاری به منظور اتصال دو هزار نقطه، در حال اجرا است . 


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس با بيان اين كه برنامه ريزي به منظور توسعه شبکه دولت استان، در چهار فاز اجرايي مي شود، گفت: در فاز اول ده اداره کل مرکز استان جهت آزمايش پروژه و رفع نواقص احتمالي کار، به شبکه متصل مي شوند و آزمايشات گوناگون با هماهنگي ايشان بر روي شبکه صورت مي پذيرد؛ در فاز دوم سایر ادارات کل، سازمان ها و اعضاي شوراي اداري استان به شبکه دولت متصل مي شوند و در فاز سوم کليه ادارات و سازمان هاي شهرستان هاي تابعه استان با هماهنگي فرمانداران محترم، به اين شبکه متصل مي شوند و در نهايت نيز در صورتي که امکان توسعه فراهم شود ادارات سطح بخش و تمامي شهرهاي استان عضو اين شبکه خواهند شد . 


رحماني اعلام كرد: باتوجه به اينکه يکي از وظايف استانداري، مدیریت شبکه ارتباطي دولت در استان است، فراخوان اولیه توسط مديريت فناوري اطلاعات و شبکه دولت استانداري فارس به تمامي ادارات کل و اعضاي شوراي اداري استان انجام شده است و ادارات متقاضي اتصال به اين شبکه می بایست کتباً ضمن اعلام آمادگي، يک نفر نماينده تام الاختيار را با ذکر اطلاعات ارتباطي- شامل نام، نام خانوادگي، شماره تلفن، شماره موبايل- به مديريت فناوري اطلاعات و شبکه دولت استانداري فارس معرفي كنند . 


معاون استانداری فارس افزود: تمام اداره‌ها و سازمان‌های اجرایی متقاضی برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون پروژه توسعه شبکه دولت استان فارس می توانند به پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس به نشانی  www.farsp.ir   یا وب سایت مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری به نشانی   http://it.farsp.ir مراجعه كنند .


برچسب ها: استانداری ، فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی