کد خبر: ۵۲۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
رییس کل دادگستری استان کرمان خبر داد
رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه 17 شعبه تخصصی و 34 قاضی با قوت در حال رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر حوزه‌های قضایی استان هستند، گفت: در مجموع 88 پرونده جرائم انتخاباتی تشکیل و 59 نفر بازداشت شده‌اند.
یدالله موحد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق بررسی‌های به‌عمل آمده عمده تخلفات و جرائم انتخاباتی جزئی و مرتبط با تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده و در بسیاری از موارد نیز  با تذکر مسائل حل وفصل شده‌اند.

رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: انتخابات در استان کرمان با همکاری و مساعدت خود مردم و همت همه مسئولان به ویژه دستگاه‌های انتظامی و امنیتی در کمال امنیت و آرامش برگزار شد.

وی بیان کرد: در راستای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، در دادگستری استان کرمان در مجموع 88 فقره پرونده تشکیل شده است، ضمن آنکه در فرآیند برگزاری انتخابات در مجموع در سراسر استان کرمان 59 نفر متهم بازداشت شدند که عمده جرائم ارتکابی حول موضوعاتی از قبیل خرید رای و اخلال در نظم انتخابات، تخریب اموال عمومی و تبلیغات پس از اتمام مهلت قانونی، است.

موحد ضمن تقدیر از حضور میلیونی ملت شریف ایران در انتخابات 29 اردیبهشت، عنوان کرد: حقیقتا عظمت حضور ملت ایران در پای صندوق‌های رای خیره‌کننده بود و مورد توجه فضای رسانه‌ای دنیا و نگاه سیاست مداران بزرگ دنیا قرار گرفت.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تاکید کرد: این حضور حماسی بیانگر حقانیت نظام شکوهمند اسلامی و بیانگر اراده پولادین و جرف اندیش ملت ایران بود که پیرو منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به دعوت رهبری لبیک گفتند و جانانه در این صحنه بزرگ حضور پیدا کردند.

رییس کل دادگستری استان کرمان در ادامه از تشکیل 46 جلسه شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در سراسر حوزه‌های قضایی استان کرمان خبر داد و افزود: از این تعداد 8 جلسه مربوط به مرکز استان و 38 جلسه مربوط به سایر حوزه‌های قضایی استان کرمان بوده است.

موحد اظهار کرد: یکی از ارکان موثر و اصلی آزادی و پذیرش دموکراسی در هر جامعه‌ای برگزاری انتخابات و تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان به عنوان یک حق می‌باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: قوه قضاییه همواره، همراه و همگام با مردم و مسئولین (ناظران و مجریان) همکاری و حضور موثر خود را در جهت تحقق اهداف نظام به انجام رسانده است و در اجرای وظایف ذاتی نیز ضمن پیشگیری از بروز تخلفات و جرائم در رسیدگی و برخورد با مجرمین و متخلفین نیز اقدامات بایسته را معمول داشته است.

وی اجرای طرح امنیت قضایی و حقوقی ویژه انتخابات 96 در سراسر حوزه های قضایی استان و تهیه، تدوین و انتشار  مجموعه «در مسیر انتخاب» در سطح کشور و استان را از جمله برنامه‌های اجرا شده در ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان دانست.

رییس شورای قضایی استان کرمان گفت: 17 شعبه تخصصی و 34 قاضی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر حوزه‌های قضایی استان رسیدگی می‌کنند.

 این مقام قضایی تصریح کرد: اقدامات خوبی در کمیته رصد فضای مجازی  با محوریت دادستانی کرمان و سایر اعضای کمیته در ایام انتخابات و پس از آن صورت پذیرفت.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: طی فرآیند برگزاری انتخابات جلسات توجیهی متعددی با چاپخانه داران، اصحاب رسانه و جراید، خیریه‌ها، سمن ها و دستگاه های خدمات رسان، ستادهای تبلیغاتی ریاست جمهوری، نامزدهای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا، ستاد نظارت بر انتخابات شوراها در استان کرمان صورت پذیرفت.
برچسب ها: کرمان ، انتخابات
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی