کد خبر: ۵۲۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري شيراز گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، در راستاي اجراي رينگ ايمن دوچرخه‌سواري، تا پايان امسال حدود 28 كيلومتر مسير امن دوچرخه‌سواري در شيراز احداث خواهد شد.
ايجاد 28 كيلومتر مسير ايمن دوچرخه‌سواري در شيرازناصر شمس سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: رينگ ايمن دوچرخه‌سواري پيش‌بيني شده براي شيراز 68 كيلومتر مسير را در مناطق مختلف شهرداري شيراز شامل مي‌شود كه در فاز اول 28 كيلومتر آن امسال احداث مي‌شود.

شمس با بيان اينكه اجراي رينگ ايمن دوچرخه‌سواري با همكاري و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي انجام مي‌شود، گفت: بخش خصوصي در ايجاد 24 كيوسك كرايه دوچرخه و ايمن‌سازي بخشي از مسير همكاري دارد.

او يادآور شد: مسير ايمن دوچرخه‌سواري در فاز اول، سعديه، كلبه، بلوار گلستان، چهارراه ادبيات، حافظيه، خيابان ارم، بلوار شهيد مطهري، قدوسي و پياده‌راه چمران را در بر مي‌گيرد.

شمس همچنين از اجراي 17 كيلومتر پيست دوچرخه‌سواري استاندارد در ارتفاعات شيراز خبر داد كه هم‌اينك در اختيار علاقه‌مندان به اين ورزش مفرح قرار دارد و گفت: يكي از راهكارهاي كاهش آلودگي‌ شهرها و ارتقا سطح سلامت شهروندان، ترويج فرهنگ استفاده از دوچرخه به‌عنوان يك مد از شيوه‌هاي حمل و نقل درون‌شهري است.

او با اشاره به اينكه اجراي طرح سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو در شيراز نيز راهكاري براي نهادينه‌سازي فرهنگ استفاده از دوچرخه بوده است، گفت: شهرداري شيراز با هدف ترويج فرهنگ دوچرخه‌سواري، تعداد 5 هزار دستگاه دوچرخه را در قالب طرحي با همكاري بانك رسالت و بنيادكارآفريني ثمين، در اختيار كاركنان اين مجموعه قرار خواهد داد.

شمس گفت: در اين فرآيند، هر يك از همكاران علاقه‌مند پس از ثبت‌نام ضمن بهره‌مندي از يارانه يك ميليون ريالي شهرداري، هزينه دوچرخه را با مبناي قيمت كارخانه به شكل اقساط يكساله پرداخت مي‌كند؛ فاز اول اين طرح از امروز آغاز و حواله مربوطه به 200 نفر از همكاران توزيع شده است.

او با تصريح اينكه تمام سازمان‌ها و اداره‌هاي دولتي مي‌توانند با مراجعه به مديريت امور مشاركت‌هاي سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري نسبت به مبادله تفاهم‌نامه در اين زمينه اقدام كنند، گفت: قيمت تمام شده دوچرخه 15 تا 20 درصد پائين‌تر از قيمت بازار خواهد بود.

شمس گفت: سوبسيد يك ميليون ريالي عنوان شده تنها براي پرسنل شهرداري شيراز است و سازمان‌ها و نهادها هم مي‌توانند راسا براي پرسنل خود سوبسيدهايي در نظر بگيرند. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی