کد خبر: ۵۲۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ضمن تشریح جزئیات تیراندازی روز گذشته در منطقه دولت آباد اعلام کرد که روز گذشته هیچ مورد سرقت مسلحانه‌ای در هیچ نقطه از کشور رخ نداده است.

شلیک پلیس، به فرار دوساله سارقان مسلح پایان داد+عکس در ساعت 15:30 روز 12 بهمن سال 94 وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در فلکه دوم دولت آباد به کلانتری 167 اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد سه سارق مسلح ، پس از شلیک گلوله و مجروح کردن صاحب مغازه طلافروشی از ناحیه پای راست ، اقدام به سرقت بیش از پنج کیلوگرم طلا و جواهر کرده و از محل متواری شده‌اند.

باتشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان با حضور در بیمارستان شهدای هفتم تیر به تحقیق از صاحب مغازه طلافروشی پرداختند.

مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 15:15 داخل مغازه بودم که ناگهان دو نفر با صورت پوشیده داخل مغازه شدند و مدتی بعد نفر سوم نیز به آنها اضافه شد. نفرسوم، اسلحه کمری‌اش را به سمت من گرفته و تهدید کرد ؛ در همین زمان، نفر اول اسلحه اش را به سمت من گرفت ؛ می خواستم  اسلحه یکی از آنها را بگیرم که به من شلیک کردند و گلوله به پای راستم اصابت کرد و آنها با ضربات لگد مرا به زمین انداختند و در حالیکه یک نفرشان بالای سر من ایستاده بود ، دو نفر دیگر شروع به جمع کردن طلاهای داخل مغازه کردند و طلاها را داخل یک گونی ریخته و از مغازه خارج شدند.

 طبق اظهارات اهالی و کسبه محل، سارقان با دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125از محل متواری شدند . در شرایطی که تحقیقات پلیسی برای کشف پرونده سرقت مسلحانه طلافروشی منطقه دولت آباد در دستور کار کارآگاهان اداره یکم قرار داشت، سرقت مسلحانه مشابهی این‌بار در منطقه باقرشهر به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد . بنا بر اظهارات صاحب طلافروشی واقع در منطقه باقرشهر – خیابان مصطفی خمینی، سارقان مسلح اقدام به سرقت دو کیلوگرم طلا و جواهرات از مغازه‌اش کرده و از محل متواری شده بودند.

صاحب طلافروشی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 13:30 مشغول نشان دادن سرویس طلا به سه خانم بودم که سه مرد با صورت پوشیده وارد طلا فروشی شدند، دو نفرشان اسلحه کمری در دست داشتند و نفر سوم نیز یک  چماق در اختیار داشت. آنها پس از ورود به طلافروشی اقدام به پاشیدن افشانه به سمت من و آن سه خانم کرده و مرا مجبور کردند تا روی زمین بخوابم و پس از سرقت دو کیلوگرم طلا و جواهرات از طلافروشی خارج شدند.

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سرقت مسلحانه در منطقه باقرشهر و در حالیکه این محل فاقد هرگونه سیستم هشداری و یا دوربین‌های مداربسته بود، به تحقیقات میدانی از اهالی و کسبه محل پرداختند. در تحقیقات میدانی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارقان پس از سرقت از طلافروشی ، با یک دستگاه خودرو سواری پژو پرشیا سفید رنگ از محل متواری شدند که در حین فرار ، در حالیکه پلاک خودروشان قابل قرائت نبوده با یک دستگاه خودرو وانت عبوری تصادف کرده و طی آن یکی از پلاک های خودرو کنده شده و در محدوده سرقت جا مانده است.

با به دست آمدن شماره پلاک خودرو پرشیا متعلق به سارقان، کارآگاهان بلافاصله اقدام به شناسایی صاحب خودرو به‌ نام محسن متولد 1364 کردند، با مراجعه به محل سکونت محسن در منطقه قوچ حصار، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی از زمان وقوع اولین سرقت مسلحانه دیگر به محل سکونت اعضای خانواده اش مراجعه نکرده و در حال حاضر بلامکان است .

اقدامات پلیسی برای شناسایی دیگر اعضای گروه سارقان مسلح در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا چهار عضو دیگر گروه سارقان مسلح به‌نام‌های مهدی متولد 1370، عباس متولد 1363، ساسان متولد 1362و کامران متولد 1370 نیز شناسایی شدند. با شناسایی چهار عضو دیگر گروه سارقان مسلح ، کارآگاهان اداره یکم با انجام تحقیقات از محل سکونت آنها در مناطق کهریزک و فدائیان اسلام ، اطمینان پیدا کردند که آنها نیز همانند سرکرده گروهشان مراجعتی به محل‌های سکونت خود نداشته و به احتمال بسیار زیادی هر پنج عضو این گروه سارقان مسلح با یکدیگر هستند .

سرانجام ماموران روز گذشته و با انجام اقدامات پیچیده پلیسی، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل تردد این گروه از سارقان مسلح تحت تعقیب در محدوده دولت آباد کرده و بلافاصله تیم های عملیاتی این اداره به این منطقه اعزام و به صورت نامحسوس این منطقه را تحت کنترل قرار دادند و در ساعت 14 همین روز با شناسایی خودروی سواری متعلق به سارقان مسلح ، اقدام به اجرای عملیات دستگیری کردند.

سارقان با وجود توقف خودرو و در شرایطی که کارآگاهان با شلیک چندین تیر هوایی به آنها دستور ایست داده بودند، تلاش کردند تا همچنان به صورت پیاده از محل متواری شوند که نهایتا با توجه به مسلح بودن سارقان و احتمال به‌کارگیری سلاح از سوی آنها، کارآگاهان اداره یکم آگاهی با رعایت قانون به کارگیری سلاح سه نفر از آنها را مورد هدف گلوله قرار داده و نهایتا هر پنج عضو گروه سارقان مسلح طلافروشی را دستگیرکردند.

در بازرسی از متهمان و خودرو آنان، علاوه بر کشف یک قبضه اسلحه کمری مورد استفاده در سرقت‌های مسلحانه، یک قبضه اسلحه جنگی از نوع کلاش نیز کشف و ضبط شد که بنا بر اعترافات اولیه، متهمان قصد داشتند تا در سرقت‌های بعدی از این اسلحه استفاده کنند.

برابر اعترافات به‌دست آمده از متهمان، آنها قصد داشتند تا با شناسایی یک طلافروشی در محدوده دولت آباد، سرقت جدیدی را انجام دهند که این‌بار قبل از هرگونه اقدامی توسط کارآگاهان دستگیر شدند .

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در خصوص برخی از اخبار منتشره مبنی بر وقوع سرقت مسلحانه در منطقه دولت آباد و زخمی شدن شش نفر از جمله یک شهروند در این سرقت اظهارکرد: روز گذشته هیچگونه سرقت مسلحانه‌ای در هیچ نقطه از تهران به‌ویژه در منطقه دولت آباد نداشتیم و قویا هرگونه خبر مربوط به مجروح شدن یکی از شهروندان در زمان وقوع سرقت مسلحانه تکذیب می‌شود.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، اضافه کرد: سه عضو گروه سارقان مسلح که از ناحیه پا مورد هدف گلوله کارآگاهان قرار گرفته‌بودند، برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل و دو متهم دیگر پرونده نیز به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و تحقیقات از آنها در دستور کار کارآگاهان این اداره قرار گرفته است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی