کد خبر: ۵۲۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
سخنگوي شوراي اصلاح‌طلبان استان فارس با اشاره به اهميت انتخابات در استحكام بيشتر پايه‌هاي نظام اسلامي، مشاركت گسترده مردم در انتخابات 29 ارديبهشت را اولويت اول تمام گروه‌ها خصوصا اصلاح‌طلبان دانست.
 محمدحسن گلرخيان شنبه 23 ارديبهشت در جمع خبرنگاران تصريح كرد: قطعا انتخابات مهمترين صحنه مشاركت مردم در سرنوشت كشور محسوب مي‌شود و فضا براي حضور همه افراد با تمام ديدگاه‌ها وجود دارد.

او تاكيد كرد كه همه بايد به سهم خود براي حضور و مشاركت حداكثري در انتخابات تلاش كرده و اين تلاش را در صدر فعاليت‌هاي خود قرار دهيم.

پاسخگويي ليست اميد را تضمين مي‌كنيم

گلرخيان با اشاره به نهايي شدن ليست اميد براي انتخابات شوراي شهر شيراز، گفت: ليست اميد با يك نشست ساعتي بسته نشده است بلكه 11 ماه براي آن تلاش كرده‌ايم لذا به آن اميدوار هستيم اگرچه در نهايت مردم تصميم‌گيرنده خواهند بود.

وي با تصريح اينكه ده‌ها عامل در انتخاب افراد حاضر در ليست اميد نقش و تاثيرداشته است، گفت: طي اين ايام شايد ده‌ها ليست منتشر شود كه هر كدام هم نقاط مشتركي داشته باشند، اما آنچه مهم است اينكه چه فرد يا گروهي در قبال ليست و عملكرد اعضاي ليست در آينده‌ پاسخگو خواهد بود.

گلرخيان با بيان اينكه شوراي اصلاح‌طلبان قطعا در آينده پاسخگوي عملكرد افرادي كه از ليست اميد به شوراي شهر راه پيدا مي‌كنند خواهد بود، گفت: ليست اميد يك ليست ائتلافي است نه حزبي، 21 حزب بر سر اين ليست با هم ائتلاف كرده‌اند و در مورد آن هم پاسخگو هستند.

او تاكيد دارد كه شوراي اصلاح‌طلبان تضمين كننده عملكرد ليستي كه معرفي مي‌كند خواهد بود، گفت: به نظر مي‌رسد بايد در خصوص وظايف شورا و تاثيرگذاري و نقش اعضاي شوراها، روشنگري بيشتري انجام شود؛ اينكه يك عضو شورا تا چه ميزان در انجام فعاليت‌هاي عمراني و توسعه پل و زير گذر و تقاطع، نقش ايفا مي‌كند؟

گلرخيان با بيان اينكه اقدامات توسعه شهري، امري بديهي است كه بايد انجام شود، گفت: آنچه از نگاه اصلاح‌طلبان اهميت دارد، موضوع نرم‌افزاري مسائل شهري و شهروندي است نه سخت‌افزارها؛ براي ما حقوق شهروندي و دفاع و صيانت از اين حق، اهميت بسيار بيشتري دارد.

او با تاكيد براينكه زير ذره‌بين بودن اقدامات شوراي اصلاح‌طلبان، نشان‌دهنده تاثيرگذاري اين گروه است، گفت: ممكن است ليست‌هاي قوميتي و تخصصي براي شوراها بسته شود اما فردا چه فرد يا گروهي پاسخگو خواهد بود و چگونه تخصص افراد را امتحان مي‌كنيم؟

گلرخيان با اشاره به اينكه تمام افراد متقاضي قرار گرفتن در ليست اصلاح‌طلبان،‌ ميثاق‌نامه امضاء كرده‌اند، گفت: در پايبندي افرادي كه به شكل حقيقي متقاضي حضور در ليست بوده‌اند، نمي‌توانيم تضميني بدهيم و فردي را مجبور كنيم كه به دليل قرار نگرفتن در ليست از حضور در انتخابات انصراف بدهد؛ اما تمام كسانيكه از سوي احزاب معرفي‌ شده‌اند اميدوار هستيم و اصرار داريم كه به ميثاقشان پايبند باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی