کد خبر: ۵۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح «از یارانه به کارانه» که از سوی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری مطرح شده است، گفت: این طرح پیش تر از سوی معاونت های توسعه کارآفرینی و اشتغال و رفاه اجتماعی در قالب کتاب چاپ و در دولت به شکل برنامه ارایه و در اسفندماه سال 95 مصوب شده بود.
یکی از کاندیداها طرح دولت را بعنوان طرح ابتکاری خود جا می زند /طرح 'از یارانه به کارانه ' مصوبه دولت استبه گزارش ستاره شیراز ؛ «علی ربیعی» در یادداشتی در کانال تلگرامی خود آورده است، متاسفانه این برنامه از جای دیگر گرفته شده و بخشی از آن مطرح و بخشی دیگر نادیده گرفته شده است.
ربیعی یادآور شده است، در بازدیدی درهفته کارگر، بازنشسته ای را دیدم که ماهانه 600 هزار تومان دریافتی داشت. شما که 12 سال شهردار هستی، چرا حقوق بازنشسته هایت را اضافه نکردی؟
وی با اشاره به وعده 250 هزار تومان به بیکاران گفت: اکنون 3.2 میلیون نفر بیکار داریم واقعا می توانید به این تعداد، یارانه بیکاری بدهید؟
ربیعی در توضیح برنامه یارانه تا کارانه گفت: اساس این برنامه این است که به کارفرما بخشی از دستمزد جوان بیکار که آموزش مهارت کسب کرده باشد را می دهیم تا فرد با توانمندی مهارت کار را بیاموزد. حتی بیشتر از 250 هزار تومان ما تصمیم داریم تا 400 هزار تومان پرداخت کنیم.
وزیر کار با ذکر این مطلب که همه تدبیر دولت یازدهم توانمندسازی افراد است و بشدت با پخش پول مخالف است؛ تاکید کرده که این کاندیدا اعلام کرد از بیکاران خواسته که بیایند در سامانه «یارانه تا کارانه» ثبت نام کنند که بر این اساس، همه افراد حتی شغل غیررسمی دارند، می خواهند ثبت نام کنند و از دریافت نقدی بهره مند شوند.
ربیعی گفت: وقتی آموزش مهارت و استخدام از سوی کارفرما را مطرح می کنیم، تنها بیکاران واقعی می مانند که حاضر به کار هستند و تمایل به کسب مهارت می باشند.
وی معتقد است: کرامت انسانی را تنها کار شرافتمندانه حفظ می کند. توزیع پول هیچوقت مشکلی را حل نمی کند.
به گفته وزیر کار، کسانی که وعده پرداخت پول به بیکاران را می دهند، عدد و رقم نمی دانند. این وعده ها دروغ به مردم است و به منافع ملی آسیب می رساند.
وی در پایان تاکید کرد: پاشیدن پول هیچوقت نمی تواند مشکل اشتغال را در کشور حل کند.

منبع: ایرنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی