کد خبر: ۵۲۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۳
رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: حضور مجدد آقای روحانی در مسند ریاست جمهوری با توجه به فعالیت در چهار سال گذشته می تواند مسیر عقلانیت و اعتدال کشور را تداوم دهد.
هاشمی:با حضور مجدد روحانی مسیر عقلانیت و اعتدال کشور ادامه می یابدبه گزارش ستاره شیراز ؛  محسن هاشمی روز دوشنبه در نشستی خبری که با حضور غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در ستاد انتخاباتی روحانی برگزار شد، با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی نظرات خود را می توان از طریق صندوق های رای اعلام کرد، افزود: مردم باید پای صندوق های رای بیایند و در انتخابات شرکت کنند.
فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی به اقدامات دولت های سازندگی و اصلاحات در عرصه های مختلف اشاره و تصریح کرد: متاسفانه در دولت های نهم و دهم و با تندروی هایی که صورت گرفت، کشور به عقب بازگشت و مشکلات زیادی به کشور تحمیل شد و امیدواریم بتوانیم با تداوم دولت روحانی به وضعیت قبل از دولت نهم و دهم بازگردیم.
وی با بیان این که در دولت های نهم و دهم دچار تناقض شده بودیم، اظهار کرد: در آن دوران به فرهیختگان توهین شد و اوج آن در سال های 88 و 89 بود و اگر سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در آن نماز جمعه نبود، بخش اعظمی از نیروهای انقلاب را از دست داده بودیم.
وی تصریح کرد: نماز جمعه آیت الله هاشمی رفسنجانی مانع از دست رفتن نیروهای انقلاب شد.
رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: در دولت نهم و دهم بر روی شعار های پوپولیستی زیاد کار شد که از ان جمله می توان به مسکن مهر اشاره کرد و اگر در مسیر صحیحی این کار انجام می شد با هزینه بسیار زیادی که در این بخش انجام شد می توانست به نگین شهرها تبدیل شود، اما خرد جمعی استفاده نشد.
هاشمی به موضوع یارانه نیز اشاره کرد و ادامه داد: چون در این زمینه نگاه پوپولیستی بود، مسیر از عقلانیت خارج شد و دولت یازدهم سعی کرد که وضعیت را تغییر داده و از عوام فریبی بپرهیزد تا براساس تصمیمات واقعی بتوانیم به رفاهی نسبی که انقلاب اسلامی قبل پیروزی وعده آنرا داده بود برسیم.
وی همچنین بخشی از مشکل کنونی در شهرداری تهران را مربوط به شورای شهر دانست و خاطر شان کرد: متاسفانه امروز انتقادات از شهرداری و بدنه مدیریت شهری است اما من پیش از این هم گفته ام مشکل فقط شهردار نبود بلکه ناظرین و اعضای شورای شهر نیز مشکل داشتند.
وی به روند ساخت منوریل در تهران در زمان شهرداری احمدی نژاد اشاره و اظهارکرد: من در آن زمان نظر خود را در شورای شهر دادم و حتی شورای شهری که همه اصولگرای آبادگرانی بودند هم با نظر شهردار وقت مخالفت کردند ولی شهردار با پرداخت پول به یکی از شرکت ها کار احداث آن را شروع کرد که به نتیجه هم نرسید.
رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: اگر بودجه شهرداری درست تدوین و در شورای شهر تصویب شود، اتفاقاتی مانند پروژه بزرگراه صدر رخ نخواهد داد.
هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا سرلیست اصلاح طلبان در انتخابات شوراهای اسلامی تهران خواهد بود یا خیر، اظهار کرد: سرلیستی موضوعی فرعی است و فرق نمی کند که چه کسی سرلیست باشد چون باید به همه لیست رای داد.
وی در پاسخ به این سوال که اگر شهردار تهران شوید ، موضوع املاک نجومی را پیگیری خواهید کرد یا خیر، اظهار داشت: درباره این موضوع در قوه قضاییه پرونده ای تشکیل شده و در جریان است، در عین حال نظام به این موضوع پی برده و تمامی کسانیکه در این قضیه دخیل بوده اند به قوه قاضاییه احظار شدند و من فکر می کنم که احتیاجی به پیگیری نخواهد بود.
وی درباره شفاف سازی در شهرداری نیز اظهار داشت: من به شفاف سازی در شهرداری اعتقاد کامل دارم.
مدیرعامل اسبق مترو تهران درباره برخی لابی های شهرداری تهران در مجلس برای انجام نشدن تحقیق و تفحص از شهرداری گفت: من از پشت صحنه و لابی خبر ندارم اما اعتقاد به مدیریت شفاف و شیشه ای در شهرداری دارم.
هاشمی در عین حال از اقدامات قالیباف در ساخت مترو تقدیر کرد و ادامه داد: البته نباید جان شهروندان تهرانی را در زیر زمین به دلیل موضوعات سیاسی به خطر بیاندازیم و دولت باید کمک کند تا در مترو تهران حداقل 200 واگن جدید خریداری شود.
وی درپاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم درمورد اعلام دارایی های خود به مردم تصریح کرد: من به عنوان خانواده آقای هاشمی می گویم که چندین بار میزان دارایی های خود را به قوه قضاییه اعلام کرده ایم و حتی آیت الله یزدی که ریاست وقت قوه قضاییه را داشتند در نماز جمعه از آیت الله هاشمی تقدیر کردند اما برادران نزدیک به شما هنوز شایعاتی برای خانواده ما درست می کنند.
وی افزود: شایعه کردند که هواپیمایی ماهان برای خانواده ما است و حتی گفتند که ساختمانی برای فائزه هاشمی بوده که پس از شکایت وی معلوم شد آن نیز دروغ است.
رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: می گفتند چون هواپیمایی ماهان برای هاشمی است به دنبال نتیجه دادن برجام است یا شایعاتی دیگر که همه آنها اشتباه بود، پس فکر می کنم اعلام دارایی های ما به مردم نتیجه ای نداشته باشد و به جای این که از مسئولی حمایت کرده برعکس عمل می کنیم.
وی تصریح کرد: حتی می توان نیمی از ایران به نامت باشد و لی با یک وکالت به فرد دیگری واگذار کنیم، پس اگر قرار است، اعلام کنیم و بعد دوباره تخریب شویم، فایده ای ندارد مانند خانواده ما که بجای تقدیر از ان شایعات مختلف دیگری به راه افتاد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی