کد خبر: ۵۲۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
- اداره کل هواشناسی فارس اعلام کرد: علاوه بر سامانه بارش زایی که از عصر چهاردهم اردیبهشت به این استان نفود کرده و تا سه شنبه (نوزدهم اردیبهشت) هوای فارس متاثر از آن است، سامانه بارشی دیگر از چهارشنبه هفته جاری به فارس وارد خواهد شد.
به گزارش ستاره شیراز ؛  به نقل از این روابط عمومی، سامانه بارشی که هم اینک در قسمت هایی از استان فارس به ویژه در نیمه شمالی و بعضا در مرکز فارس فعال و تا سه شنبه میهمان این استان است، علاوه بر نزول باران با رعد و برق، وزش باد شدید و تگرگ همراه است.
با توجه به رگباری بودن بارش ها، علاوه بر آبگرفتگی معابر در برخی نواحی، امکان سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها به طور موقت و همچنین امکان اختلال در آمد و شد در راه های استان به ویژه در نواحی کوهستانی و گردنه ها وجود دارد، امکان کاهش دید افقی در برخی از ساعت ها نیز دور از انتظار نیست. 
بنا به این گزارش، تحت تاثیر سامانه بارشی دیگری که از چهارشنبه تا شنبه (بیستم تا بیست و سوم اردیبهشت) در فارس فعال خواهد بود، ناپایداری های جوی در نیمه جنوبی و شرقی این استان رخ می دهد.
در این گزارش به کشاورزان و باغداران توصیه شده است برای جلوگیری از خسارت های احتمالی تمهیدات لازم را پیش بینی کنند همچنین از دامداران و عشایر خواسته شده از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری و نیز افراد از قرار گرفتن و انجام کار بر روی ساختمان ها، تاسیسات مرتفع و دکل ها به دلیل احتمال وقوع توفان و آذرخش (صاعقه) خودداری کنند.
برچسب ها: سامانه بارشی ، فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی