کد خبر: ۵۲۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۰
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افزون بر یک هزار و 800 پایگاه سلامت در دولت یازدهم ساخته شده است و تاکنون 11 میلیون ایرانی از خدمات این مراکز بهره مند شده اند.
11 میلیون ایرانی از خدمات مراکز جامع سلامت بهره مند شدند دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی چهارشنبه در نخستین روز سفر به استان فارس در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره یک شهرستان سپیدان افزود: به ازای هر 12 هزار نفر، یک پایگاه سلامت و به ازای هر 25 تا 50 هزار نفر نیز یک مرکز خدمات جامع سلامت در کشور احداث شده است.
وی اظهار کرد: علاوه بر این، 6 هزار و 500 طرح در حوزه بهداشت و سلامت هم اینک در سراسر کشور در حال اجرا است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تلاش هستیم که نیمی از این طرح ها تا پایان دوره دولت یازدهم به بهره برداری برسند. 
وی گفت: پیش بینی می شود با بهره برداری از این مراکز، اقدامات پیشگیرانه و پرونده الکترونیکی سلامت برای تمامی ایرانیان، راه اندازی و اجرا شود.
قاضی زاده هاشمی افزود: بر اساس دستور مقام معظم رهبری، تلاش می کنیم تا نخستین اولویت ما نقاط محروم و خدمات رسانی به افراد بی بضاعت، برای ارایه خدمات عادلانه سلامت باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با اشاره به اجرای برنامه پزشک خانواده شهری در استان های فارس و مازندران گفت: دانشگاه های مجری این برنامه را موظف کرده ایم که ویزیت بیماران رایگان باشد.
قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: به روسای دانشگاه های اجراکننده برنامه پزشک خانواده تاکید شده است که با پزشکانی که بر خلاف آخرین تغییرات اجرایی این برنامه، از بیماران فرانشیز دریافت می کنند برخورد و در صورت نیاز، قرارداد آنها لغو شود. 
وزیر بهداشت که عصر چهارشنبه با استقبال استاندار فارس، سفر 2 روزه اش به این استان را آغاز کرد، پیش از سفر به شهرستان سپیدان در 80 کیلومتری غرب شیراز، خوابگاه شماره 2 متاهلین دانشجویان متاهل دانشگاه علوم پزشکی شیراز با نام احمدبن موسی شاهچراغ(ع) را افتتاح کرد. 
منبع: ایرنا 
برچسب ها: سلامت ، وزیر بهداشت
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی