کد خبر: ۵۲۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: مردم از افروختن آتش در تنه درختان، تیغ‌زدن، شکستن سرشاخه‌ها و قطع آنها خودداری کنند.
انتقاد از آتش زدن درختان کهنسال پاسارگادحسن خسروانیان در جمع خبرنگاران افزود: متاسفانه سال‌های گذشته تعداد زیادی از درختان کهنسال شهرستان پاسارگاد در اثر بی‌احتیاطی برخی افراد دچار آتش‌سوزی شد و انتظار ما از همگان این است سال‌جاری بیشتر از این منابع و سرمایه الهی نگهداری کنند.

وی بیان داشت: قدمت درختان بنه که نماد شهرستان پاسارگاد است به بیش از پنج تا 6 سده می‌رسد و این درختان در حفاظت خاک، جذب گرد و غبار و تلطیف هوا نقش مهمی دارند و علاوه بر این از میوه آن به عنوان دارو و غذا و از برگ‌های این درخت برای خوراک دام استفاده می‌شود.

خسروانیان ادامه داد: درخت بنه، محل مناسبی برای زندگی پرندگان و حیات‌وحش به شمار می‌آید و وجود آن در طبیعت در جلوگیری از فرسایش خاک، ذخیره نزولات جوی و کنترل سیلاب بسیار موثر است.

او گفت: شیرابه درخت بنه سقز نام دارد و دارای خاصیت دارویی است و با توجه به خشکسالی‌های متوالی چند سال گذشته تیغ زدن درختان بنه برای استحصال این شیرابه(سقز) ممنوع است و ضروری است مردم در حفظ و حراست از این درختان بکوشند.

خسروانیان، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرصه‌های جنگلی مراتب را با شماره تلفن رایگان 1504 به واحد امداد جنگل اعلام کنند.
برچسب ها: پاسارگاد ، فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی